R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335586 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kto wygra w Rydzynie?

 

W niedzielę startuje cykl
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018


Zacięta walka na ostatnich metrach. Finiszują Marcin Sapa (390) i Hubert Semczuk (1033). Finał cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, Wolsztyn - 1 października 2017.
Fot. FOTOMTB.pl

Przemysław Rozwalka czy też Hubert Semczuk? A może Mariusz Gil, a może ktoś jeszcze inny okaże się zwycięzcą inauguracyjnego maratonu z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018, który w najbliższą niedzielę odbędzie się w Rydzynie.

Oczywiście, chodzi o dystans najdłuższy, czyli Giga. Startujący na nim będą mieli do przejechania około 70 kilometrów. – Trasa wiedzie tymi samymi drogami, ścieżkami i duktami, co przed rokiem - mówi Wojciech Mizuro z leszczyńskiego REAL 64-sto, pomagający Stowarzyszeniu Bike & Run Promotion w przeprowadzeniu imprezy – Będą górki i wzniesienia, także niełatwe do pokonania odcinki singlowe.

– Wystawiamy silną ekipę, w której pojadą Marcin Sapa (uczestnik Tour de France 2009), Grzegorz Grabarek, Mariusz Chyła, ja i wielu innych fanów MTB - podkreśla Wojciech Mizuro, który dwa dni temu, 11 kwietnia, ukończył 40 lat. – W naszych barwach wystartuje po raz pierwszy Aleksandra Dawidowicz, znakomita zawodniczka polskiego kolarstwa górskiego.

Do Rydzyny wybiera się w silnym składzie ekipa Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link. – Będzie nas ponad dwudziestu, a liczę na dobrą postawę Huberta Semczka, Michała Górniaka, Bartłomieja Oleszczuka, Filipa Jeleniewskiego - mówi Mateusz Rybczyński.

Ekipa Euro Bike Kaczmarek Electric Team pojawi się w mocnym składzie - z Mariuszem Gilem, Patrykiem Krajewskim, Magdaleną Sadłecką i Małgorzatą Zellner na czele.

70, 50 i 30 km - to dystanse Giga, Mega i Mini. Zawodnicy startujący na Giga i Mega ustawieni zostaną w sektorach 1-4, ci z Mini w sektorach od 5 do 8.Tradycyjnie będą mogli rywalizować młodzicy na trasie 10 kilometrów. Odbędą się także wyścigi dla dzieci. Do imprezy zgłosiło się około tysiąca osób.

Synoptycy zapowiadają ciepłą niedzielę i dobre słońce, co jest nie bez znaczenia dla kibiców. Powinno ich być sporo, może nawet więcej niż zawodniczek i zawodników.

– Miasteczko zawodów zlokalizowane będzie w okolicach zamku w Rydzynie - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018. – Zapewniamy catering na najwyższym poziomie. Będzie można skorzystać z masażu. Warto wystartować, a ci, którzy nie mają na to ochoty, mogą pokibicowć zawodnikom i zawodniczkom. Nie zabraknie konkursów z nagrodami.

– Zaczynamy w Rydzynie, jak przed rokiem, a tegoroczny cykl zostanie przeprowadzony w Sulechowie, Żęrkowie, Strzelcach Krajeńskich, Kargowej, Dziwiszowie pod Jelenią Górą (po raz drugi), Zielonej Górze i Wolsztynie. Dwie nowe lokalizacje to Krosno Odrzańskie i dolnośląski Bolesławiec - podkreśla Joanna Balawajder.

                                                      Piotr Kurek 
 
15 kwietnia 
GP Kaczmarek Electric MTB 2018

Organizator: Stowarzyszenie Bike & Run Promotion, REAl 64-sto
Gdzie: Rydzyna - okolice zamku
Start: godzina 11.00 - dystanse Giga i Mega, 11.20 - Mini, 11.30 - Młodzik. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 7.30 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Mini - 30 km, Mega - 50 km, Giga - 70 km, Młodzik - 10 km.
Więcej informacji: http://mtb.ke.pl

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL