R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900294 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Spotykamy się w Biedrusku

 

Zimowy maraton MTB nad Wartą


W Dolsku wystartowało 71 osób, w Biedrusku (12 km od Poznania) zapewne zjawi się ponad 150 zawodniczek i zawodników.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę (24 stycznia) pasjonaci kolarstwa spotykają się w Biedrusku, by uczestniczyć w drugiej edycji cyklu Winter CrossBike Gogol Maraton MTB 2016. Startujący będą mieli do pokonania dwa dystanse: Mega (36 km) i Mini (24 kilometry).

Wojciech Gogolewski jest głównym animatorem imprez MTB w Wielkopolsce. Od wielu lat organizuje zawody XC i maratony na rowerach górskich. W tym roku postanowił, że w okresie zimowym odbędą się trzy maratony MTB. Pierwsza odsłona już za nami (udane zawody 9 stycznia w Dolsku), następne dwie - w Biedrusku (24 stycznia) i w Murowanej Goślinie (14 lutego).

Start i meta będą zlokalizowane przy pałacu w Biedrusku. Pasjonaci zimowych zmagań na rowerach będą pedałować w leśnej okolicy, między rzeką Wartą a terenami poligonu Biedrusku. Ci wszyscy, którzy znają nadwarciański szlak rowerowy z Poznania do Biedruska właśnie, wiedzą aż nadto dobrze, że okolica jest urokliwa. Co więcej, trasa styczniowej rywalizacji przebiegać będzie miejscami, gdzie w sierpniu tego roku odbędzie się maraton MTB w Suchym Lesie.

W niedzielę jako pierwsi, o 11.00, ruszą na trasę zawodnicy z Mega, o 11.30 - ci z Mini. Zapisy od godziny 9.

Z kronikarskiego obowiązku warto przypomnieć, że w Dolsku startowało 71 osób. Na Mini ścigało się 47 osób (w tym 7 kobiet), na Mega - 24 (sami mężczyzni). Triumfowali na Mini: Wiktoria Kierat (CCC Sprandi Polkowice) i Marek Weber ze Śremu (Green Bike), na Mega - Michał Nawrocki z Ostrowa Wielkopolskiego (Colex Racing Team).

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL