R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688167 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Magdalena Hałajczak i Tomasz Repiński
w rolach głównych w Mądrzechowie

 

II Bytowski Maraton Rowerowy MTB


Start na dystansie Mega - 60 kilometrów. Z lewej Tomasz Repiński, z prawej Mariusz Gil.
Fot. Piotr Kurek

Dziś w Mądrzechowie (Kaszuby) odbył się II Bytowski Maraton Rowerowy MTB. Panie i panowie ścigali się na dwóch dystansach - Mega (60 km) i Mini (30 km). Triumfowali na dłuższej trasie Magdalena Hałajczak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Tomasz Repiński z Kościerzyny (Edf Trek Gdynia).

Mądrzechowo to wieś granicząca z Bytowem, w sercu Kaszub. Przed rokiem jej sołtys Eugeniusz Wiatrowski wspólnie z Andrzejem Kaiserem zorganizowali maraton MTB. Impreza odbyła się 22 października 2016, brało w niej udział 161 osób.

Best Replica Watches


Organizatorzy wykonali gigantyczną pracę, by maraton MTB doszedł do skutku!
Fot. Piotr Kurek

Dziś, w letni czas, odbyła się druga edycja Bytowskiego Maratonu Rowerowego MTB. Przyjechali znani kolarze, Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Krzysztof Krzywy (Nexus Team), Tomasz Repiński i Przemysław Ebertowski (Gniewino), by ścigać się na trasie liczącej 60 kilometrów.

Pierwszą rundę ta czwórka pokonała razem, na drugiej na końcowych dwóch kilometrach Gil, Krzywy i Repiński spoglądali na siebie, kiedy skutecznie zaatakować. Zwycięski finisz wykonał bezbłędnie Tomasz Repiński (2:12:16 h) przed Mariuszem Gilem (2:12:18) i Krzysztofem Krzywym (2:12:19).


Trzy najlepsze panie z dystansu Mega, z lewej Andrzej Kaiser, z prawej Eugeniusz Wiatrowski.
Fot. Piotr Kurek

Tylko trzy panie zdecydowały się na jazdę na dłuższym dystansie: triumfowała utytułowana Magdalena Hałajczak z Poznania (2:52:55).

Na Mini triumfiowali Sławomir Pituch z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Aleksandra Romańska ze Starogardu Gdańskiego.

Na Mega rywalizowało 37 osób, na Mini 107 - w tym 10 pań. Swoje rowerowe ściganie miały dzieci do lat 10 (jeden wyścig) i lat 15 (drugi). Odbył się także przejazd rodzinny.


Mariusz Gil (2. miejsce - od lewej), Tomasz Repiński (zwycięzca), Krzysztof Krzywy (3. miejsce) oraz Andrzej Kaiser i Eugeniusz Wiatrowski.
Fot. Piotr Kurek

Impreza doszła do skutku dzięki zaangażowaniu Eugeniusza Wiatrowskiego, Andrzeja Kaisera, leśników bytowskich i miejscowych strażaków. W nocy z 11 na 12 sierpnia pogodowy kataklizm zwalił wiele drzew na planowanej trasie imprezy. Przez minionych kilka dni piły były w ruchu, by udrożnić ścieżki maratonu. Udało się, udało się, udało się!!!

Maraton się odbył, szkoda tylko, że z mniejszą frekwencją niż przed rokiem. Były premie finansowe dla najlepszych trójek (panie i panowie) na obu dystansach, cenne nagrody, statuetki i medale dla wszystkich startujących.

                                                   Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL