R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41302144 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Wpaść na weekend do Krzywinia

 

W sobotę maraton MTB,
w niedzielę natomiast wyścigi szosowe


Maciej Kasprzak przed Przemysławem Rozwalką i Michałem Fickiem (trzech najlepszych zawodników na dystansie Mega). Maraton  MTB w Śremie, 1 maja 2015. Od tej imprezy rozpoczął się cykl Solid MTB Maraton.

Fot. Piotr Kurek

– Zapraszam w najbliższy weekend do Krzywinia na wiosenne święto sportu i rekreacji - mówi Maciej Richter, jeden z organizatorów cyklu Solid MTB Maraton 2018. – W sobotę na starcie staną do rywalizacji fani kolarstwa górskiego, w niedzielę natomiast szosowcy. Będzie się działo, mam nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać zawodniczkom i zawodnikom oraz organizatorom - podkreśla.

Solid MTB Maraton rozpoczyna czwarty rok, więc jest stosunkowo młodym cyklem imprez dla pasjonatów jazdy na rowerach górskich. – Wszystko zaczęło się 1 maja 2015 w Śremie, gdzie odbył się pierwszy maraton. W tymże roku odbyły się jeszcze dwie imprezy: w Krzywiniu i w Wilkowicach pod Lesznem. Takie były początki - wspomina Maciej Richer.

Rok później cykl wydłużył się o kolejne trzy zawody: w Lesznie, Mchach koło Książa Wielkopolskiego i w lubuskiej Sławie. W sezonie 2017 doszły dwie nowe lokalizacje: Bodzyniewo i Górzno. W tym roku będzie aż dziesięć maratonów MTB, w tym dwa po raz pierwszy - w Gostyniu i Przyłęku koło Nowego Tomyśla.


Zawodnicy i organizator (z lewej). Rok 2017.
Fot. Strefasportu.pl

– Najważniejszą dla nas sprawą jest wytyczenie takiej trasy dla startujących zawodników, by im się podobała. To znaczy, by była ładna widokowo, by wiodła w zróżnicowanym terenie i by była zgodna ze standardami kolarstwa górskiego. Musi być atrakcyjny krajobraz, sporo lasu i muszą być górki i dołki oraz odcinki do przejechania przez jednego tylko zawodnika - to słowa Macieja Richtera.

Główny organizator cyklu Solid MTB Maraton zna Krzywiń i jego okolice na wylot. To nie tylko ładne lasy, sady czereśniowe i perełka w tutejszym krajobrazie: wąwozy - długie na 200 metrów. Ale, jak podkreśla, wszystkie lokalizacje mają swój urok, swe walory. Także i ta, gdzie kończy się od trzech lat cykl: czyli lubuska Sława - z przepięknym jeziorem i wzgórzami wokół tego urokliwego miasteczka.

Duszą i animatorem cyklu Solid MTB Maraton jest Maciej Richter. Mieszka w Lesznie (rodowity krzywiniak), pracuje w jednej z najbardziej znanych firm w Wielkopolsce - w Leszczyńskiej Fabryce Pomp. Istnieje od 150 lat (piękna tradycja), zatrudnia prawie 800 ludzi i eksportuje żeliwne komponenty do produkcji rozmaitych pomp na cąły świat. – Zajmuję się marketingiem, promocją tego, co potrafią zrobić i wykonać wykwalifikowani specjaliści z południa Wielkopolski.


Maciej Richter jest główną postacią cyklu Solid Maraton MTB.
Fot. Strefasportu.pl

Maciej Richter (Krzywiń), Maciej Foerster (Śrem) i Mikołaj Kowalczyk (Wilkowice), ci trzej panowie przed trzema laty dogadali się i stworzyli cykl. Dziś można do tej listy dopisać także Krzysztofa Klicha ze Sławy. Wszyscy oni próbowali swych sił w maratonach MTB, w sezonie 2018 na głowie będą mieli organizację dziesięciu maratonów na rowerach górskich. – Rozrósł się nasz cykl - mówi nie bez dumny Maciej Richter. – Po pierwsze, przyjeżdża na nasze zawody coraz więcej zawodników, średnia za ubiegły rok to 500 osób. Po drugie, zyskaliśmy znaczących sponsorów, co jest nie bez znaczenia przy organizacji takich imprez i fundowaniu nagród dla najlepszych. Po trzecie wreszcie, nasz cykl dostrzegli i wpisali do swych kalendarzy zawodnicy znanych w Polsce ekip MTB: Euro Bike Kaczmarek Electric, czy też Rybczyński Bikes Remmers TP-Link.

Zawodnicy obu poznańskich ekip (Piotra Pawlaka i Mateusza Rybczyńskiego) przebywali ostatnio na zgrupowaniach w Hiszpanii i w sobotę 24 marca w Krzywiniu wystawią do boju swych najdzielniejszych z dzielnych kolarskich rycerzy MTB. Zapewne powalczą z nim amatorzy z leszczyńskich teamów: REAL 64-sto, Strefysportu.pl, czy też zielonogórskiego Seven Perceptus.


Przemysław Rozwalka, kolarz z podleszczyńskich Goniembic, jest twarzą tegorocznego cyklu maratonów spod znaku Solid Sport.
Fot. Solid Sport

A więc 24 marca początek w Krzywniu, a później kolejno imprezy w Mchach (22 kwietnia), Śremie (3 maja), Górznie (20 maja), Lesznie (17 czerwca), Wilkowicach (1 lipca), Gostyniu (15 lipca), Przyłęku (29 lipca), Bodzyniewie (26 sierpnia) i Sławie (15 września).

Jakby tego było mało, panowie z Solid Sport (taką ma nazwę ich projekt na organizację imprez masowych) w tym roku przeprowadzą cztery wyścigi szosowe oraz trzy biegi.

– Organizujemy maraton MTB. Tworzymy miasteczko zawodów i scenografię imprezy (podium, brama startowa), wymaga to wiele pracy i tak szkoda rozbierać to wszystko po kilku godzinach. Stąd pomysł na aktywny weekend: w sobotę impreza dla kolarzy górskich, w niedzielę wyścig szosowy. Tak będzie w dniach 24 i 25 marca w Krzywniu - podkreśla Maciej Richter.


Trzech najlepszych w Śremie na dystansie Mega: Przemysław Rozwalka (2. miejsce), Maciej Kasprzak (zwycięzca), Michał Ficek (3. miejsce). Z prawej Maciej Szłapka - jeden z organizatorów. 1 maja 2015. Od Od tej imprezy rozpoczął się cykl Solid MTB Maraton.
Fot. Piotr Kurek 
 
Człowiek odpowiedzialny za promocję leszczyńskich pomp z rozmachem tworzy wizerunek Solid MTB Maraton. Ma kolegów obok siebie, swoją i ich rodziny, życzliwych ludzi biznesu nie tylko z Leszna. Zadbał tez o to, by terminy jego maratonów nie kolidowaly z datami tych okolicznych (Kaczmarek Electric, czy też Bike Cross Maraton Gogol MTB). Pomiaru czasu dokonuje firma Domtel Sport, ta sama, która współpracuje z Czesławem Langiem przy organizacji jego imprez (Tour de Pologne, czy też maratony MTB).

Jeśli nie byliście jeszcze na żadnej imprezie z tego cyklu, to na początek wpadnijcie 24 i 25 marca do Krzywinia. Będzie się tu działo w ten wiosenny czas! W sobotę na leśnych dukatch i wokół wąwozu, w niedzielę na szosie.

                                        Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL