Radek Kozal dał dziś czadu

100 km na rowerze szosowym do Wyrzyska
na maraton MTB i wygrana na "góralu"

Radosław Kozal wygrywa solo maraton MTB w Wyrzysku.

Radosław Kozal (FTI Racing Team) pokazał dziś niesamowitą siłę i moc. Z Poznania, gdzie mieszka, wybrał się do Wyrzyska na maraton MTB. Nie pojechał tam jednak samochodem a rowerem szosowym. Pokonał w ten sposób prawie 100 kilometrów i następnie stanął na starcie wyścigu na dystansie 27 km, czyli Mini. I go zdecydowanie wygrał.

Radosław Kozal był dziś jednym z głównych bohaterów maratonu MTB organizowanego przez Wojciecha Gogolewskiego. Trasę Mini pokonał w czasie 1 godziny 10 minut 25 sekund. Drugiego na mecie Maksymiliana Bieniasza z Poznania (Rowerownia Rainbow Team) wyprzedził o 21 sekund. Trzeci był Mateusz Siejak z Kiekrza (Consdata Supersportowy Team), na kolejnych trzech miejscach uplasowali się: 4. Paweł Stronias z Opoczna (Team Hurom Masters), 5. Łukasz Włodarczak z Poznania (Fogt Bike Team) i 6. Filip Kaczanowski z Lubonia (Skoda Auto Szkoła).

Wśród pań na krótszej trasie triumfowała Sylwia Szpulewska-Larek (SKS Oborniki). Druga była Joanna Połuch z Poznania (Jakś-Bud Biedrusko), trzecia - Iwona Kania (Kosox Bike Team). W tym miejscu warto dodać, że Julia Kozal (FTI Racing Team), żona Radka, była ósma w klasyfikacji open.

Na trasie Mega wygrał i na słowa pochwały zasłużył Miłosz Wojciechowski (UKS Sportowiec Piła). Dystans 48 kilometrów pokonał w dwie godziny 2 minuty 18 sekund. – Od startu narzuciłem bardzo mocne tempo. Gdzieś po 5 kilometrach został ze mną Przemysław Mikołajczyk. Tak dojechaliśmy prawie do końca wyścigu - mówi junior, rocznik 2001. – Na ostatnim kilometrze udało mi się zachować więcej sił i w tej sytuacji mój finisz okazał się skuteczny.

Miłosz Wojciechowski dziś bardzo się cieszył i wspominał. – Pięć lat temu tu w Wyrzysku zaczynałem przygodę z MTB. Miałem trampki na nogach i niecałkiem profesjonalny strój. Dziś wygrałem, choć wczoraj z powodzeniem startowałem w Koszalinie na trasie Mega, gdzie byłem piąty wśród mężczyzn.

Przemysław Mikołajczyk był drugi, trzeci - Mateusz Beczek (Consdata Supersportowy Team). Kolejne trzy miejsca zajęli: 4. Artur Połuch z Poznania (Jakś-Bud Biedrusko), 5. Radek Lonka z Wrześni (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB), 6. Jacek Bienert (Consdata Supersportowy Team).

Wśród pań na Mega triumfowała Karolina Kornacka-Cyranik (Consdata Supersportowy Team) przed Gizela Rakowską i Renatą Głód.

W Wyrzysku ścigało się dziś ponad 300 osób. Trasa, jak zawsze, była urokliwa. Pogoda sprzyjała startującym, atmosfera była niedzielno-piknikowa.