R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572871 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W Żarach nudy nie było

 

Marlena Droździok i Przemysław Rozwalka
triumfowali na najdłuższym dystansie


Start elity w żarskim maratonie MTB.
Fot. Renata Tyc

Żarski Zielony Las był w niedzielę miejscem rozgrywania dziewiątych zawodów Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2019. Było to jednocześnie miejsce, gdzie rozegrano finał Klasyfikacji Górskiej DT Swiss w ramach całego cyklu. Nudy na trasie nie było: ani dla kibiców, ani dla zawodników.


Sama trasa przebiegała malowniczymi ścieżkami i singlami w Zielonym Lesie, miejscu, w którym na co dzień chętnie trenują kolarze, biegacze, a także spacerują miłośnicy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. A w niedzielę także grzybiarze, których przy trasie nie brakowało, na szczęście nie przeszkadzali kolarzom w sportowej rywalizacji.

Ciekawie przebiegała rywalizacja elity panów. Przez pierwsze dwa okrążenia praktycznie cały czas na czele stawki znajdowała się grupa 6 zawodników. Każda próba odjazdu była szybko likwidowana. Dopiero na końcówce drugiego okrążenia mocniej szarpnął Bartłomiej Oleszczuk (Rybczyński Bikes Remmers Team). Za nim pojechał  Przemysław Rozwalka i obaj uciekli reszcie stawki. – W pewnym momencie Bartek gorzej się poczuł i zostałem sam. Ja czułem się natomiast dziś bardzo dobrze, dodatkowo wiedziałem, że to trasa pode mnie. Nieco krótsza, niż zwykle, interwałowa. Kto mnie zna, wie że takie lubię – mówił na mecie Przemysław Rozwalka, który pierwszy wjechał na kreskę. – Wielkie podziękowania dla Bartka za dobrą pracę na trasie.

W elicie pań najszybsza, nie po raz pierwszy w tym sezonie, była Marlena Droździok (KM Sport Pro Team). Młoda, ale już utytułowana zawodniczka wyprzedziła drugą na mecie Karolinę Cierluk o 3 minuty. Przypomnijmy, że trzy tygodnie temu Droździok została wicemistrzynią Polski w maratonie MTB w Gdyni. Zwycięstwo w Żarach bardzo przybliżyło Marlenę do wygranej w klasyfikacji generalnej całego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2019.

Na dystansie Mega wystartowały 192 osoby. Wśród mężczyzn triumfował o przysłowiowy błysk szprychy Łukasz Pihulak (Einstel Systemy Kominowe) przed Dawidem Romanowskim (Masterchem MTB Team). Dla Łukasza było to zwycięstwo prestiżowe i niezwykle ważne, choćby ze względu na to, że to kolarz z Żar, a więc jechał u siebie. – To ułatwia, ale także utrudnia sprawę. Jest trudniej, choćby ze względu na presję, którą ma się przed startem, wiedząc jak wielu ludzi liczy na to, że wygram na własnej trasie – mówił na mecie Pihulak. Wyścig na średnim dystansie zdecydowanie wygrała Sandra Samolewska (Eurorower).

Na Mini rywalizowały 204 osoby. Dystans najkrótszy zdominowała kategoria M3. Jej trzej przedstawiciele zajęli trzy pierwsze miejsca na podium. Wygrał Szczepan Paszek (Fitwheels.eu/Bikestacja.pl) przed Filipem Pendrakiem i Łukaszem Ryżem. Wśród pań najlepsza była w Żarach Marta Kaczmarek (R-Team Rydzyna).

Tradycyjnie na początek rywalizowali najmłodsi i tutaj żadnych niespodzianek nie było, choć walki tym razem nie zabrakło. Wśród chłopców najszybsi byli: młodzicy - Bartosz Wentland (Akademia Kolarska Bonecki Team Zbąszynek), żacy - Kacper Mizuro (Real 64-sto). Wśród młodziczek tradycyjnie najszybsza była Anna Preca, zmiana zwyciężczyni tylko wśród najmłodszych (żaczki), gdzie wygrała Rozalia Dutczak (LKS Trasa Zielona Góra).

A już w sobotę 5 października wielki finał cyklu w Wolsztynie.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL