R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329971 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Andrzej Kaiser najszybszy w Nowej Soli

 

Guru polskiego MTB zaprasza
do Mądrzechowa na maraton rowerowy


Andrzej Kaiser finiszuje jako pierwszy w Nowej Soli.
Fot. FOTOMTB.pl

Wakacje - wakacjami, a entuzjaści polskiego kolarstwa górskiego nie próżnują. Impreza goni imprezę, jest w czym wybierać i gdzie jechać, by ścigać się na całego. W minioną niedzielę kolejna edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric odbyła się w Nowej Soli, gdzie klasą dla siebie był Andrzej Kaiser z Bytowa, wygrywając rywalizację na dystansie 80 km wśród mężczyzn.

– Ten sukces, to zwycięstwo było mi bardzo potrzebne - mówi zawodnik wielce utytułowanego Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu. – Poprzednie odniosłem 28 kwietnia, triumfując w obornickim maratonie MTB spod znaku DT4YOU - podkreśla.

Kilka godzin przed startem kolarz z Bytowa pojechał na rozpoznanie. Mówiąc w wielkim skrócie, chciał zobaczyć, w którym miejscu wieje wiatr i gdzie będzie można najkorzystniej zaatakować rywali. Tego dnia dmuchało nieźle i na pierwszych kilometrach kobiety i mężczyzni czuli silne porywy powietrza - prosto w twarz. Gdy tylko wyjechali poza granice Nowej Soli, Andrzej Kaiser mocno nacisnął na pedały. I tak czynił przez cały czas, aż do końcowych kilometrów. Rywale stopniowo odpadali, nie wytrzymywali tempa jazdy. Do mety pędziła tylko trójka zawodników, która na końcowej kresce meldowała się w kolejności: 1. Andrzej Kaiser, 2. Maciej Kasprzak z Poznania (REAL 64-sto) i 3. Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Dystans 80 km (Giga) pokonali w czasie 2 godzin 50 minut, dzieliły ich sekundy - Pan Andrzej 43, dwaj następni zawodnicy 44.

Hubert Semczuk z Wyrzyska i Bartłomiej Oleszczuk z Poznania (obaj Rybczyński -Bikes Remmers TP-Link), czołowi polscy maratończycy MTB, zanotowali ponad 7-minutową stratę do zwycięzcy.

– Wygrałem, z czego bardzo się cieszę. Przezwyciężyłem kłopoty ze zdrowiem, wróciłem na trakt zwycięstw - mówi Andrzej Kaiser, podkreślając przy tym, że jego sukces oraz znakomita jazda Mariusza Gila, Magdaleny Sadłeckiej i Błażeja Surowca złożyly się na sukces drużynowy "Eurobajków".

Andrzej Kaiser od ponad dwudziestu pięciu lat jest obecny w rodzimym MTB. W listopadzie tego roku ukończy 45 lat i nadal wygrywa. A od dwóch lat sprawdza się w roli organizatora maratonów na rowerach górskich. I to gdzie? Na Ziemi Bytowskiej (ojczyźnie Czesława Langa), we wsi Mądrzechowo, gdzie w najbliższą niedzielę (15 lipca) odbędzie się taka sympatyczna impreza kolarska.


Tak było przed rokiem, 19 sierpnia 2017, w Mądrzechowie. Start  zawodniczek i zawodników na dystansie Mega - 60 km.
Fot. Piotr Kurek

Andrzej Kaiser i sołtys wsi Mądrzechowo Eugeniusz Wiatrowski już po raz trzeci zapraszają na maraton MTB w przepięknej okolicy. Będą dwa dystanse (Mega - 60 km, Mini - 30 km) do pokonania, swą zabawę na rowerach będą miały także dzieci.

Impreza odbędzie się w Mądrzechowie i okolicy (w lasach i nad jeziorami), ja zaś - jak w październiku 2016 i w sierpniu 2017 - z mikrofonem w ręku będę w ojczyźnie Czesława Langa, Andrzeja Kaisera i społecznika na medal Eugeniusza Wiatrowskiego mówił o kolarstwie, o zawodnikach, o pięknie Ziemi Bytowskiej.

Do zobaczenia 15 lipca w Mądrzechowie.

                                                  Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL