R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393066 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Karolina Paterka i Sebastian Swat
zwyciężyli na najdłuższym dystansie

 

400 startujących w Gnieźnie w drugiej edycji Grand Prix Wielkopolski w maratonach rowerowych MTB


Radość na mecie. - Dojechałem - swój nastrój ducha demonstruje Błażej Drażba (633) z podpoznańskiego Skórzewa.

Dziś w Gnieźnie odbył się maraton MTB w cyklu Grand Prix Wielkopolski. Startowało prawie 400 pań i mężczyzn. Na najdłuższym dystansie, Mega - 66 km, triumfowali: Karolina Paterka z Bydgoszczy i Sebastian Swat z podpoznańskiego Przeźmierowa. Na dystansie Mini (33 km) zwyciężyli: Daria Kasztarynda z Chodzieży i Dawid Wieczorkiewicz z Piły.

Prawie 400 startujących (dokładnie 389) podzieliło się, mniej więcej, po połowie. Jedna część na Mini, druga na Mega. Ci z długiego dystansu ruszyli jako pierwsi, ci z krótszego pięć minut później.

Słońce świeciło, jak na maj, ekstremalnie i kolarze utrudzili się na obu trasach maksymalnie. Na dystansie Mega uformowała się trzyosobowa czołówka: bracia Sebastian i Sylwester Swatowie oraz Radosław Lonka. I kiedy uzyskali znaczącą przewagę nad resztą zawodniczek i zawodników, skręcili w niewłaściwą stronę. Po kilku minutach zorientowali się, że jadą źle. Cofnęli się i rozpoczęli pościg za prowadzącymi. Po 33 km, połowa dystansu, pojawili się przed publicznością za liderami wyścigu.


Sebastian Swat (341) i Radosław Lonka (228) jako pierwsi dojeżdżają na metę dystansu Mega.

Pracowali solidnie, dawali mocne zmiany i w połowie drugiej rundy objęli prowadzenie. Na linię mety wjechali prawie razem. Pierwszy był Sebastian Swat, drugi Radosław Lonka, trzeci Sylwester Swat. Czwarty zameldował się na mecie, duża niespodzianka, Marek Witkiewicz z Poznania, piąty był Jarosław Skrzypczak z Poznania, szósty Artur Sobkowiak z Piły. Najlepszą z kobiet była Karolina Paterka z Bydgoszczy (56. miejsce w łącznej klasyfikacji pań i panów), Magdalena Wojtyła z Obornik Śląskich była druga (72. miejsce w łącznej klasyfikacji) i Patrycja Petroczko ze Śremu trzecia (77. miejsce).


Sławomir Pluciński (375) z Konina dojeżdża na metę z synem, 7-letnim Wiktorem na rowerze specjalnym - na tandemie.

Mega, mężczyzni - wyniki
1. Sebastian Swat, Przeźmierowo - 2:12:56
2. Radosław Lonka, Września - 2:12:57
3. Sylwester Swat, Przeźmierowo - 2:12:58
4. Marek Witkiewicz, Poznań - 2:14:29
5. Jarosław Skrzypczak, Poznań - 2:14:36
6. Artur Sobkowiak, Piła - 2:15:07


Mega, kobiety - wyniki
1. Karolina Paterka, Bydgoszcz - 2:33:24
2. Magdalena Wojtyła, Oborniki Śląskie - 2:40:53
3. Patrycja Petroczko, Śrem - 2:45:24
4. Paulina Kamińska, Poznań - 2:46:59
5. Marta Gogolewska, Wągrowiec - 2:49:50
6. Monika Cegła, Raszków - 2:51:17

Na dystansie Mini zwyciężył 16-letni junior młodszy Dawid Wieczorkiewicz z Piły przed Kacprem Urbanowiczem z Miłosławia i Tomaszem Dopierałą z Poznania. Trzy najlepsze panie na tym dystansie to: 1. Daria Kasztarynda z Chodzieży, 2. Małgorzata Nowacka z Bydgoszczy i 3. Karolina Dopierała z Poznania.


Dużo pań wystartowało dziś w Gnieźnie, jak choćby Katarzyna Królikowska (817) z Poznania.

Zawody zostały wzorowo zorganizowane przez działaczy Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego z prezesem Dariuszem Łukasiewiczem na czele i Wojciecha Gogolewskiego z jego sztabem. Puchary najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wręczali Dariusz Pajkert z gnieźnieńskiego Urzędu Miasta i Dariusz Łukasiewicz. Czas mierzyła i ustalała kolejnośc na mecie niezawodna firma Domtel Sport ze Słupska Grzegorza Lipińskiego, ta sama, która obsługuje od lat Tour de Pologne i maratony Czesława Langa i Skandii.

Wyniki gnieźnieńskiego maratonu MTB dostępne są na stronie www.domtel-sport.pl: Mini - http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/3114-pl.pdf; Mega -http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/3115-pl.pdf


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL