R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739244 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Michałki w najbliższą sobotę

 

To już dwunasta odsłona 
najstarszego maratonu MTB w Wielkopolsce


W najbliższą sobote (19 września) w Wieleniu odbędą się Michałki 2015, najstarszy wielkopolski maraton MTB. Będzie to już dwunasta edycja imprezy, która ma stałe i coraz liczniejsze grono sympatyków. Do pokonania będą trzy dystanse a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorem imprezy jest UKS "Płomień" przy wsparciu władz miasta i powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Trochę historii. Historia wyścigu sięga roku 2001. Wówczas odbyły się pierwsze zawody w formule cross-country, a miejscem ich rozgrywania była Dębogóra. Od roku 2004 impreza odbywa się jako maraton MTB. W roku 2015 odbędzie się już dwunasta edycja maratonu MTB Michałki Wieleń. Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy „Płomień” działający przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu.

Maraton po raz dwunasty. Tegoroczne Michałki odbędą się w sobotę 19 września. Start o godzinie 10 dla startujących na dystansach Giga i Mega, o 10.30 - dla tych z Mini.. Tym razem zawodniczki i zawodnicy pojadą jak w roku 2013 ("pod prąd"), wskazówkami dla nich będą znaki na żółtym tle. Dystanse są niezmienne, czyli 100 km (Giga), 57 km (Mega) i 34 km (Mini).

Społecznik na medal. Michałki wpisały się na trwałe w krajobraz dużych imprez sportowo-rekreacyjnych w Wielkopolsce. Ich inicjatorem jest Tomasz Kaczmarek - lekarz i społecznik oraz wielki fan kolarstwa.

Impreza rozrasta się z roku na rok, startuje w niej coraz więcej ludzi. Organizuje ją Tomasz Kaczmarek przy wsparciu rodziny (niezastąpiona żona Jolanta), przyjaciół oraz miejscowej władzy.

Krąg ludzi, których Pan Tomek zachęcił do współpracy jest coraz większy. To leśnicy z nadleśnictw Trzcianka (Paweł Przychodniak), Krzyż (Marek Andrzejewski) i Potrzebowice (Adam Frajer i Ernest Śliwiński), drogowcy z Czarnkowa (Krystian Grysiewicz i Zygmunt Sysiak), strażacy z Krzyża i Wielenia, policjanci z Czarnkowa (Adam Filip) i Wielenia (Krzysztof Schab), nauczyciele szkół w Wieleniu (Karol Nowakowski oraz Anna Justyna Więckowska). To także Zbigniew Kotowski - gospodarz Stadionu Miejskiego w Wieleniu, Sławomir Szymczak i Marcin Rychlik - organizatorzy zawodów rowerowych dla dzieci. Nie brakuje także wolontariuszy.

Nagrody dla zwycięzców. Organizatorzy i sponsorzy wieleńskiego maratonu zadbali o atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Nie zawiedli stali sponsorzy imprezy. W tzw. „tomboli,” w której udział biorą wszyscy startujący zawodnicy, nagrodą główną będzie przyczepka samochodowa ufundowana przez jednego ze sponsorów strategicznych maratonu firmę Brenderup.

Tradycyjnie zwycięzca na trasie Giga zasiądzie na wiklinowym „tronie.” Będzie też drugi „tron” dla zwyciężczyni na dystansie Giga. Na zawodniczki i zawodników czekają bagażnki rowerowe marki Thule. Wartościowe nagrody czekają również na startujących w wieku poniżej 15 lat. Od kilku edycji „Michałków” główną nagrodą dla dzieci był wysokiej klasy rower. W tym roku będą to trzy markowe rowery. Jeden kolejny będzie wygrać w konkursie wiedzy przyrodniczej zorganizowanym przez Nadleśnictwo Trzcianka.

Organizacyjna rada. Maratończyków MTB, którzy w sobotni ranek zjeżdżać będą do Wielenia prosi się uprzejmie o włożenie białej kartki za szybę swego samochodu. Ułatwi to znacznie pracę strażaków, którzy kierować będą sprawnie amatorów kolarstwa górskiego na parking.

                                                                                 Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL