R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878270 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę jedziemy do Chodzieży

 

Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonach MTB

W najbliższą niedzielę, 3 czerwca, w Chodzieży odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonach MTB 2018. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami: 28 km (Mini) i 56 kilometrów (Mega). Roman Kołodziejczyk, miejscowy animator kolarstwa górskiego, serdecznie zaprasza do swego miasta. Przygotował bardzo ciekawą trasę.

To właśnie w Chodzieży w tym roku pasjonaci kolarstwa górskiego z naszego regionu (i nie tylko) będą walczyć o zaszczytne tytuły mistrza Wielkopolski w maratonie MTB. Matka Natura chyba tylko dla zmylenia przeciwnika zlokalizowała tak fantastyczne miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego w teoretycznie płaskiej Wielkopolsce, jakim jest Gontyniec (192 metry nad poziomem morza) i jego okolice.

Startujący, szczególnie ci pierwszy raz (będzie to już kolejne spotkanie fanów MTB w Chodzieży), znajdą wszystko, co jest esencją kolarstwa górskiego. – Nie będzie bruku jak na Paryż-Roubaix, będą podjazdy i zjazdy, asfaltu tylko 5 km na Mini, pewnie i trochę błota też się znajdzie. Na dystansie Mega trzeba przejechać 56 kilometrów w poziomie i ponad 1000 metrów w pionie - mówi Roman Kołodziejczyk, chodzieżanin i wielokrotny triumfator maratonów Czesława Langa i Skandii.

Niedzielna impreza w Chodzieży jest trzecią w tym roku (po Dolsku - 8kwietnia, Wyrzysku - 27 maja) w cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB.

Odbędzie się też przejazd turystyczny (sektor 28) na trasie około dziesięciu kilometrów. Poprowadzą go członkowie Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego.

Biuro zawodów przyjmuje zapisy od godziny 8.30. O godzinie 11.15 wystartują zawodniczki i zawodnicy na trasie Mega, o 11.30 - ci z Mini. Miejsce startu i metę wyznaczono w Parku im.3 Maja nad jeziorem Strzeleckim, w okolicach Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii. 

3 czerwca 2018
Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonach MTB/ Bike Cross Maraton Gogol MTB

Organizator: Urząd Miasta w Chodzieży, MOSiR w Chodzieży, Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe, ognisko TKKF "Pałuki" w Wągrowcu
Miejsce: Chodzież - Park im. 3 Maja, nad jeziorem Strzeleckim
Start: Zapisy od godziny 8.30 do 11.00. Maraton MTB na dwóch dystansach - 28 km i 56 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL