R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900347 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Marta Gogolewska i Radosław Lonka
triumfowali dziś w Barlinku

 

Piąta edycja Grand Prix Wielkopolski
w Maratonach Rowerowych MTB 2013

 


Andrzej Binkowski (trzeci z lewej) otrzymał od kolegów z Barlineckiej Grupy Kolarskiej złoty rower z kwiatami. Otrzymał go za społecznikowską pasję, za dobre pomysły, za zachęcanie innych do wysiłku. Także do udziału w I Rajdzie Wyszehradzkim 2013, w którym ekipa z Barlinka wystartowała i dojechała drużynowo do mety na szóstym miejscu.

Marta Gogolewska z Wągrowca i Radosław Lonka z Wrześni triumfowali dziś (w niedzielę 23 czerwca) w Barlinku podczas piątego maratonu MTB z tegorocznego cyklu Grand Prix Wielkopolski. Pokonali oni najszybciej dystans 68 kilometrów. W niezwykle udanej imprezie wzięło udział 190 zawodniczek i zawodników.

Radek Lonka, rocznik 1980, jest dwukrotnym triumfatorem Tour de Pologne Amatorów, które to wyścigi wygrał przed rokiem i przed dwoma lata - oba w Bukowinie Tatrzańskiej.


Ruszyli na dystansie Mega. Radek Lonka (2248) od początku do końca był na prowadzeniu.

Radek Lonka przyjechał dobrze zmotywowany do Barlinka, by maraton na dystansie Mega (68 km - cztery rundy po 17 km) wygrać. Tak też i się stało. 33-latek z Wrześni od startu do mety jechał samotnie po

 

Radek Lonka, dwukrotny triumfator Tour de Pologne Amatorów, kończy zwycięską jazdę na dystansie Mega na jednym kole, bo tak potrafi. Barlinek, 23 czerwca 2013.

zwycięstwo, z każdym kilometrem powiększając przewagę nad rywalami. Całą trasę pokonał w czasie 2:35:32. Drugi był Tomasz Jaworski ze Świnoujścia (2:44:37), trzeci Marcin Hermanowski z Częstochowy (2:46:40 ).

Z dystansem Mega zmierzyło się 42 panów i siedem kobiet. Ukończyło rywalizację 45 startujących, w tym wszystkie panie. Triumfowała Marta Gogolewska z Wągrowca (3:23:04) przed Darią Kasztaryndą z Chodzieży (3:39:12) i Elżbietą Woźniak ze Szczecina (3:47:54).
 


Jak na zawodach samochodowych, trzy najlepsze panie na Mega (Daria Kasztarynda - od lewej, Marta Gogolewska i Elżbieta Woźniak) otwierają szampany. Z lewej Andrzej Binkowski, z prawej Artur Szyszka.

Na Mini (34 km) wystartowało 141 osób. Był to wielki popis jazdy Rafała Chmiela (Strzelce Krajeńskie), który potrzebował 1 godziny 18 minut 52 sekund na pokonanie trasy. Drugi był Węgier Gabor Sas - 1:22:47, trzeci Andrzej Figaj z Mogilna - 1:23:03. Na tym dystansie wystartowało trzech cudzoziemców: Węgier Gabor Sass z Budapesztu (2. miejsce), Hiszpan Carlos Segura z Barcelony oraz Niemiec Tomas Ponater z Bawarii.

Trzy najlepsze panie na Mini to: 1. Marta Łuczak (Środa Wielkopolska) - 1:44:53, 2. Agnieszka Baczuń (Gorzów Wielkopolski) - 1:48:35, 3. Alina Bielawska (Wyrzysk) - 1:58:01.

Maraton MTB w Barlinku zorganizowali wspólnie pasjonaci MTB z tego miasta z niezastąpionym Andrzejem Binkowskim na czele wraz z Wojciechem Gogolewskim. Były medale dla najlepszych i nagrody, butelki szampana i, jak zwykle, losowanie upominków i gadżetów.


Tomas Ponater (z prawej), Niemiec z Bawarii, ukończył jazdę na dystansie Mini. Na zdjęciu razem z kolegami z Relazzo Team.

Wielką niespodziankę sprawili Andrzejowi Binkowskiemu jego koledzy z Barlineckiej Grupy Kolarskiej, którzy z okazji jubileuszu, dziesiątego maratonu MTB w tym mieście, wręczyli mu złoty rower wraz z kwiatami. No cóż, obdarowany był totalnie zaskoczony, wzruszony. A maratończycy nie zawiedli, bijąc brawa temu, który na nie w pełni zasłużył.

Piotr Kurek

Szersza relacja z Barlinka w poniedziałek
na stronie Wielkopolskie Rowerowanie

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL