R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572694 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jedziemy do Łopuchowa

 

 W niedzielę wielki finał cyklu
wielkopolskich maratonów rowerowych MTB


Tak było w niedzielę 6 lipca w Mściszewie pod Murowaną Gośliną - tłocznie na kilka setek startujących fanów MTB.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę, 5 października, w Łopuchowie odbędzie się wielki finał cyklu Bike Cross Gogol Maraton MTB 2014, czyli naszych wielkopolskich maratonów na rowerach górskich. Tym razem zawodniczki i zawodnicy zmierzą się z dwoma dystansami: Mega - 62 km i Mini - 31 km.

Niedzielne spotkanie pasjonatów rowerów górskich będzie, tak na dobrą sprawę, pożegnaniem maratonów MTB w tym roku w Wielkopolsce. Można mieć nadzieję, że na obrzeża Puszczy Zielonka, do niewielkiej wioski pod Murowaną Gośliną, licznie przyjadą znani zawodnicy, jak i amatorzy.

Przed dwoma laty w Łopuchowie, gdzie też się odbył finał cyklu Grand Prix Wielkopolski w maratonach rowerowych MTB, na dystansie Mega triumfował były szosowiec Mateusz Mróz przed Pawłem Cieślikiem - wówczas kolarzem Bank BGŻ Teamu.

Można przypuszczać i być przekonanym, że w Łopuchowie sezon maratonów MTB pożegna kilkaset zawodniczek i zawodników. Prognozy pogody na niedzielę są wielce obiecujące. Wypada zatem pojawić się w tym urokliwym miejscu Wielkopolski, by się sportowo pościgać i pożegnać dobry rok dla wielkopolskich maratonów w dobrym towarzystwie.

Z kronikarskiego obowiązku trzeba koniecznie przypomnieć, że na tegoroczny cykl Bike Cross Gogol Maraton MTB złożyły się w imprezy w Dolsku (kwiecień), Połczynie-Zdroju (maj), Krzywej Wsi, Wyrzysku (czerwiec), Mściszewie pod Murowaną Gośliną (lipiec), Suchym Lesie i Wałczu (sierpień) i ta w najbliższą niedzielę w Łopuchowie.

W minioną niedzielę odbył się objazd trasy maratonu MTB w Łopuchowie. Z zaproszenia fanów MTB ze znanego klubu Red Fitness w Poznaniu (instruktorzy FTI Cycling na medal - Artur Kozal i Robert Machura) skorzystało aż 57 osób.

5 października
Bike Cross Gogol Maraton MTB

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina, ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Łopuchowo - stadion sportowy
Start: godzina 11 - dystans Mega, 11.30 - Mini. Biuro zawodów czynne od 8 do 10.45. Dwa dystanse do pokonania: Mega - 62 km, Mini - 31 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL