R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572485 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Półmetek zmagań

 

Bike Cross Maraton Gogol MTB 2016 w Skokach


Mateusz Kanoniczak i Przemysław Mikołajczyk (obaj Agrochest Team) pokazali kolarską klasę w Mosinie. Kto nawiąże z nimi sportową walkę w Skokach?
Fot. Piotr Kurek

W niedzielę (26 czerwca) kolejna, już piąta edycja Bike Cross Gogol MTB 2016 odbędzie się w Skokach. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma trasami: Mega - 70 km i Mini - 33 kilometry. Będzie się działo, to już półmetek zmagań w najbardziej prestiżowym i znanym wielkopolskim cyklu maratonów na rowerach górskich.

Przed rokiem, w lipcu, maraton MTB w Skokach odbył się po raz pierwszy. Trasę przygotowali miejscowi pasjonaci rowerów i pozytywnie zaskoczyła ona startujących. Miało być normalnie, a wypadło jeszcze lepiej. Było trochę piachu, leśne dukty urzekły swą urodą, było kilka niespodzianek. W sumie, Karolina Stefaniak (dobry duch imprezy) i jej koledzy zbierali pochwały.

Trasa tegoroczna została opracowana na podstawie ubiegłorocznej, ale sporo się pozmieniało. Mówiąc w największym skrócie, nie jedziemy na pamięć, bo możemy wylecieć z drogi. Jest zróżnicowany stopień trudności, na Mega będzie trzeba się bardziej namęczyć, ale i atrakcyjniej napatrzyć. Ci z Mini też będą musieli dać z siebie prawie wszystko.


Zawodnicy z Bydgoszczy startują w wielkopolskich maratonach MTB. Mosina, 19 czerwca 2016.
Fot. Piotr Kurek

Spotykamy się w niedzielę w Skokach. Miasteczko rowerowe będzie zlokalizowane na boisku piłkarskim przy ulicy Parkowej (obwodnica drogi wojewódzkiej nr 196).

W tym roku w cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB odbyły się imprezy w Dolsku (10 kwietnia), Chodzieży (1 maja), Wyrzysku (5 czerwca) i Mosinie (19 czerwca). Po zawodach w Skokach w kalendarzu widnieją jeszcze terminy sportowej rywalizacji w Mściszewie - binduga (10 lipca), Suchym Lesie (7 sierpnia), Czerwonaku (21 sierpnia), Stęszewie (28 sierpnia) i Łopuchowie - finał (25 września).

26 czerwca
Bike Cross Maraton Gogol MTB

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Skoki, ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Skoki - boisko sportowe przy ulicy Parkowej
Start: godzina 11 - dystans Mega, 11.30 - Mini. Biuro zawodów czynne od 8 do 10.45. Dwa dystanse do pokonania: Mega - 69 km, Mini - 32 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL