R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41624398 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maratończycy MTB jadą do Nowej Soli

 

Trzecia edycja Grand Prix Kaczmarek Electric


Mariusz Gil wygrał poprednią edycję cyklu Grand Prix Kaczmarek w Sulechowie.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę w Nowej Soli odbędzie się trzecia w tym roku edycja prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020. Zapowiada się ciekawa impreza z udziałem znanych pasjonatów kolarstwa.  


Miasteczko nowosolskich zawodów Grand Prix Kaczmarek Electric MTB już po raz trzeci  będzie gościć na terenie Parku Technologicznego Interior, pierwszego tego typu obiekcie  w województwie lubuskim.  To miejsce realizacji innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych. Tu nauka pracuje dla biznesu.

O wyznaczenie trasy, jak w poprzednich latach, zadbał Rafał Nowak - prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Peleton z Nowej Soli. Startujący na dystansie Mega będą mieli do pokonania 54 kilometry (2 rundy) z wielkością przewyższeń około 800 metrów. Bufet zostanie zlokalizowany na 20 i 34 km, zaś wjazd na drugą rundę (rozjazd z trasą Mini) wyznaczono na 27 km. Trasa Mini to 32 km (400 metrów przewyższeń).

– Zawodnicy ruszą z Parku Technologicznego Interior, wjadą na przepiękną ścieżkę rowerową (prowadzi w stronę Odry), popedałują po niej cztery kilometry i w okolicach wsi Bobrownik wjadą do lasu. Tutaj rozegra się cały wyścig, gdzie na długości 20 kilometrów będzie aż 400 metrów przewyższeń. To będzie prawdziwy interwał, czyste cross country - mówi Rafał Nowak, od 18 lat prezes i dobry duch nowosolskich fanów kolarstwa.

I dodaje: – Byłoby miłym ukłonem w stronę Nowej Soli, gdyby startujący zechcieli wziąć udział w rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski. Wystarczy pobrać pobrać ze sklepu Play taką aplikację i oddać swój głos na Nową Sól właśnie. Przed rokiem to lubuskie miasto zdobyło taki tytuł i obecnie jest na prowadzeniu. Maratończycy mogą swymi głosami umocnić gród nad Odrą na pozycji lidera.

Jak zawsze w maratonach MTB pod organizacyjnym parasolem Kaczmarek Electric, na najlepszych w kategorii elita (pań i mężczyzn) czekają nagrody finansowe w wysokości 6350 złotych oraz pamiątkowe medale dla każdego, kto ukończy wyścig.

W poprzednich tegorocznych edycjach w rywalizacji elity triumfowali: Trzebania - Zuzanna Krzystała i Filip Helta, Sulechów - Marlena Droździok i Mariusz Gil.

Start na dystansie Mega o godzinie 11.00, na Mini o 11.15. Miejsce startu i biuro zawodów będą na terenie Parku Technologicznego Interior przy ulicy Inżynierskiej 8. Dojazd do parkingów i miasteczka zawodów będzie możliwy od strony ulic Przemysłowej i Ekonomicznej. Wjazd od strony ulicy Zielonogórskiej będzie zamknięty.

Do zobaczenia w Nowej Soli!

                         Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL