Jestes 41038168 gosciem na naszej stronie
Bartosz Wawak mistrzem Europy młodzieżowców

Championat Starego Kontynetu w maratonie MTB

Bartosz Wawak (nr 37) zdobył dziś w Singen tytuł mistrza Europy w maratonie MTB w kategorii U-23. Na zdjęciu podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w maratonie MTB, Dąbrowa Górnicza - 16 września 2012.

Barłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team) zdobył dzisiaj w Singen (Republika Federalna Niemiec) tytuł mistrza Europy w maratonie MTB w kategorii U-23.

Bartomiej Wawak okazał się zdecydowanie najlepszy, wyprzedzając na ponad 90-kilometrowej trasie aż o siedem minut Vetscha Enea (BSK-Graf Rollmat koba MTB Team). Trzecie miejsce zajął Christian Pfäffle (Lexware Rothaus Team), który do kolarza JBG-2 Professional MTB Team stracił ponad 10 minut.

W kategorii elity triumfował Alban Lakata (Topeak Ergon Racing Team), który po raz drugi w karierze został mistrzem Europy w maratonie. Lakata o zaledwie 18 sekund wyprzedził Christopha Sausera (Specialized Factory Racing) i o 53 sekundy Krystiana Hynka z reprezentacji Czech. Zawodnicy plasujący się poza podium tracili do zwycięzcy już ponad pięć minut – siódmy był Mistrz świata Periklis Ilias (Full Dynamix), natomiast najlepszy z Polaków, Adrian Brzozka (JBG-2 Professional MTB Team), przyjechał na metę ponad osiem minut za zwycięzcą na 9. pozycji. 21. był Bartosz Banach (Sante-BSA Tour) a w pierwszej trzydziestce znalazł się jeszcze Aleksander Dorożała (MBike Factory Team).

Wśród kobiet triumfowała Esther Süss (RC Gränichen/ Wheeler iXS Pro Team), wyprzedzając Sally Bigham (Topeak Ergon Racing Team) i Sabine Spitz (Sabine-Spitz Haibike Pro Team), a 9. miejsce zajęła Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team). 20. była Magdalena Sadłecka (Sante-BSA Tour).