R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41573026 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dariusz Batek i Magdalena Sadłecka
pewnie zwyciężyli w Gdańsku

 

Trzecia edycja Skandia Maraton Lang Team


Bohaterowie gdańskiego maratonu Skandii i Czesława Langa: Mariusz Kozak (od lewej) - trzecie miejsce, Patryk Piasecki - drugie miejsce i Dariusz Batek - zwycięzca.
Fot. Piotr Kurek

Dariusz Batek (Wibatech Fuji/CST Riders) oraz Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) pewnie zwyciężyli na dystansie Grand Fondo podczas Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku. W sumie na starcie pojawiło się około 1100 kolarzy.

Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku, nieco wbrew obiegowej opinii, to jedna z najtrudniejszych edycji w całym cyklu. Do pokonania jest sporo interwałowych podjazdów i trudnych technicznie zjazdów, a wszystko to w malowniczej scenerii Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Trasa i tak została nieco złagodzona w porównaniu z ubiegłoroczną edycją, ale dla większości uczestników była poważnym wyzwaniem. – Jest gdzie się zmęczyć, to trudna technicznie i ciężka trasa. Do mety dojechałem z Przemkiem Mikołajczykiem, ale na finiszu się nie ścigaliśmy. Przemek powiedział, że przed rokiem wygrał on, więc w tym roku mogę wygrać ja. Dżentelmeńsko – mówił zwycięzca dystansu Mini Arek Petka (Lew Lębork). Wśród pań najszybsza okazała się Marta Rozwalka (MW Invest Group).


Magda Sadłecka nie ma godnych siebie rywalek w tym sezonie w maratonach MTB.
Fot. Piotr Kurek

Na dystansie Medio triumfowali Tomasz Repiński (EDF Trek Gdynia) i Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Najdłuższy dystans Grand Fondo (96 km) był jednocześnie eliminacją Pucharu Polski i ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Tym razem o zwycięstwo postarał się Dariusz Batek (Wibatech Fuji/CST Riders), który pokonał silną grupę zawodników JBG-2 Professional MTB Team. – Przez cały wyścig musiałem bardzo uważać na kolarzy JBG-2. Na pewno moim sprzymierzeńcem była długość dystansu, lubię takie wyzwania. Na ostatniej rundzie postanowiłem się oderwać i gdy to się udało, wiedziałem, że muszę pędzić do samej mety – cieszył się po zwycięstwie Batek. Wśród kobiet triumfowała Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), która tym samym powtórzyła wyczyn z Krakowa i zapewniła sobie kwalifikację do reprezentacji Polski. 


Trójka najlepszych mężczyzn na podium. Od lewej - Patryk Piasecki (2. miejsce), Dariusz Batek (1. miejsce) i Mariusz Kozak (3. miejsce).
Fot. Piotr Kurek

Skandia Maraton Lang Team to, obok rywalizacji sportowej, także wspaniały rodzinny piknik. Około 150 najmłodszych kolarzy wystartowało w Paradzie Rodzinnej. Byli tacy, którzy sami próbowali pokonać ośmiokilometrową trasę, ale i ci, którzy jechali w fotelikach razem z rodzicami. Choć Parada Rodzinna odbywa się bez rywalizacji, to emocje wśród jej uczestników były ogromne. Ogromnym powodzeniem cieszyła się także strefa Pozytywnych Obrotów. To akcja, która bezpośrednio łączy się z zaangażowaniem Skandia Życie TU S.A. we wspieranie kultury rowerowej w Polsce.

Kolejny maraton odbędzie się 11 czerwca, będzie to BUKOVINA Lang Team Maraton MTB.


Rosjanie z ochotą wystartowali na dystansie Mini.
Fot. Piotr Kurek

Natomiast już jutro 22 maja w Gdańsku odbędzie się inauguracja tegorocznego cyklu wyścigów szosowych dla amatorów Colnago Lang Team Race. Na starcie pojawią się między innymi wicemistrz olimpijski z 1980 roku Czesław Lang i wicemistrz świata z 1978 roku Krzysztof Sujka. Podczas zawodów poznamy także mistrzów Gdańska. Zostaną oni wyłonieni spośród mieszkańców Gdańska startujących na dystansie Maxi. Mistrzowie Gdańska otrzymają nagrody finansowe od prezydenta miasta. Do startu w Colnago Lang Team Race można się zapisywać w Biurze Zawodów (al. Armii Krajowej przy Łostowickiej) w niedzielę 22 maja w godz. 8:00-10:30. Początek wyścigu o 11.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL