R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900232 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
BikeMaraton w Poznaniu na 1611 rowerów?

 

Czy zostanie pobity wrocławski rekord?

W niedzielę, 5 września, w Poznaniu odbędzie BikeMmaraton, którego głównym organizatorem jest Maciej Grabek. Start i meta nad poznańską Maltą - w okolicach toru regatowego.

– W tym roku będą trzy dystanse: Giga (96 km - limit wjazdu na pętlę 3 godziny). Mega (63 km - limit wjazdu na petlę 1h 15 minut) oraz Mini (21 km). Ten ostatni przeznaczony jest dla wszystkich, którzy kochają jazdę rekreacyjną na rowerze i spokojnie ją pokonają. Także i dla rodzin - mówi Maciej Grabek, który już piąty rok z rzędu organizuje imprezę dla pasjonatów kolarstwa górskiego. I po raz piąty przeprowadza mistrzostwa Poznania w maratonie MTB.

Start o godzinie 11.00. Trasa szybka, płaska, bez większych podjazdów, poprowadzona szerokimi leśnymi duktami, sporo odcinków asfaltowych oraz piaszczystych.

Biuro zawodów zgłoszenia przyjmuje w sobotę od godziny 16 do 21 i w niedzielę od 7.30 do 10.30.

xxx

Przed rokiem w poznańskim maratonie MTB Macieja Grabka wzięło udział ponad tysiąc startujących. Wśród nich Zbigniew Krzeszowiec i autor tych słów. W stronę Promna i Pobiedzisk kolarzy mocno gnał wiatr, ale kiedy przyszło im wracać na metę - zaginali się nad kierownicą, by mniej wiało i by można w ogóle było jechać. Spadł też deszcz, ale to wrześniowe spotkanie nad Maltą było sympatyczne.

Zenon Czechowski, pięciokrotny uczestnik Wyścigu Pokoju i kapitan narodowej reprezentacji na majową imprezę, przed rokiem wyprawiał na trasę maratonu Zbigniewa Krzeszowca. Poznaniak dziwił się bardzo, że aż tyle ludzi chce się amatorsko ścigać, że jakby ponad pięć Wyścigów Pokoju stanęło za jednym zamachem na starcie.

Wielkopolanie przed laty polubili maratony MTB. Startują w imprezach Czesława Langa i Skandii, Grzegorza Golonki, Macieja Grabka i regionalnych - w Wieleniu nad Notecią, w Gnieźnie, w Hermanowie, czy Lesznie.

BikeMaraton nad Maltą gromadzi najwięcej ludzi w naszym regionie. Jeśli dopisze pogoda, może być kolorowo, ludnie. Przypominam, że we Wrocławiu w tym roku ścigało się aż 1610 osób płci obojga, co jest chyba rekordem kraju w liczbie startujących. Czy jest szansa, by Poznań przebił stolicę Dolnego Śląska na tym polu? W niedzielę wszystko się wyjaśni.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL