R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41573177 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Patryk Piasecki przed Markiem Konwą

 

Spora niespodzianka w Wolsztynie


Marek Konwa ciągle prowadził, za nim jak cień jechał Patryk Piasecki.
Fot. FOTOMTB.pl

Patryk Piasecki, zawodnik JBG-2, dziś okazał się najszybszy w Wolsztynie podczas finałowych zawodów z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric Team. Na finiszu wyścigu na trasie Giga pokonał Marka Konwę (Real 64-sto) - najlepszego polskiego kolarza górskiego ostatnich kilku lat.

Startujący na dystansie Giga mieli w niedzielę do pokonania 74 kilometry. Wiadomo było, że Marek Konwa nie będzie się oglądał na rywali, tylko pojedzie swoim, mocnym tempem. I tak też było. W początkowej fazie rywalizacji jechało na nim kilku kolarzy.


Uchwyceni na finiszu. Patryk Piasecki (z lewej), Marek Konwa z prawej.

Fot. Piotr Kurek

– Mniej więcej w połowie trasy, chyba na 37. kilometrze, siadłem mu na koło. I cały czas jechałem za nim. Robiłem wszystko, by Marek mnie nie zgubił. I cały czas przemyśliwałem, jak go zaskoczyć, by wygrać.

Na ostatnią prostą do mety wjechało dwóch kolarzy: Patryk Piasecki i Marek Konwa. Olimpijczyk z Pekinu (żeglarz na łódce klasy 470) ciągnął prawą stroną, aktualny mistrz Polski MTB lewą. Na finiszowej kresce byli prawie razem, ale ciut szybszy, o jedną sekundę, okazał się zawodnik JBG-2. To spora niespodzianka, gdyż Marek Konwa nie zwykł przegrywać maratonów MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. 


Dzielna trójka z JBG-2. Mariusz Kozak (od lewej), Mariusz Michałek i Patryk Piasecki.
Fot. Piotr Kurek

Trzeci był Mariusz Kozak (JBG-2), czwarty - Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team), piąty - Radosław Rękawek (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), szósty - Przemysław Rozwalka (MW Invest Group), siódmy - Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), ósmy - Mariusz Michałek (JBG-2), dziewiąty - Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo Dema PWR Team), dziesiąty - Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Wśród kobiet pewnie triumfowała Aleksandra Dawidowicz przed Michaliną Ziółkowską i Magdą Sadłecką.


Aleksandra Dawidowicz pewnie triumfowała w elicie kobiet.
Fot. Piotr Kurek

– Zmęczyłam się, nie ukrywam tego - powiedziała Aleksandra Dawidowicz. – To, jakby nie patrzeć, ponad trzy godziny pedałowania i wysiłku. – Za tydzień nie będzie mnie w Obiszowie, na Mistrzostwach Polski w maratonie MTB, gdyż w tym czasie startuję w Turcji, by zdobywać dla Polski punkty w klasyfikacji UCI przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro. 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL