R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41145694 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-15
Najlepsi maratończycy MTB
przyjeżdżają do Obornik

 

W sobotę wielka impreza pod znakiem DT4YOU


Andrzej Kaiser przyjeżdża na obornicki maraton MTB.
Fot. Szymon Gruchalski

Trzy dni pozostały do wielkiej imprezy sportowo-rekreacyjnej, która w najbliższą sobotę (29 kwietnia) odbędzie się w Obornikach. Na DT4YOU MTB Maraton wybierają się do tego miasta najlepsi polscy specjaliści kolarstwa górskiego. Jednym z nich będzie Andrzej Kaiser z Bytowa - zawodnik poznańskiego Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu.

W minioną sobotę Pan Andrzej startował w Warszawie w inauguracyjnej edycji najbardziej prestiżowego i medialnego cyklu maratonów MTB, jakimi są imprezy firmy Vienna Life i Czesława Langa. Najlepsi polscy zawodnicy mieli do pokonania dystans 86 km. Od startu mocno do przodu pojechało trzech zawodników - Andrzej Kaiser, jego kolega klubowy Mariusz Gil i Wojciech Halejak z JBG-2. Z każdym kolejnym kilometrem powiększali przewagę nad rywalami i na metę przyjechali ponad trzy minuty wcześniej od konkurentów.

Andrzej Kaiser, rocznik 1973, jest ciągle w znakomitej formie. Ma za sobą start w kultowym wyścigu wieloetapowym na rowerach górskich Absa Cape Epic w Republice Poludniowej Afryki. Wysoki (ponad 190 cm wzrostu), wielce sympatyczny - jest wielce szanowaną postacią w polskim świecie MTB. Do Obornik przyjedzie w dobrym towarzystwie swych kolegów i koleżanek z drużyny, która pewnie wygrała zespołowo warszawski maraton: Małgorzaty Zellner, Magdaleny Hałajczak, Błażeja Surowca, Michała Kowalczyka, Patryka Krajewskiego, Sławomira Pitucha i innych. – Wystartuje z naszej ekipy około 20 osób - powiedział Wielkopolskiemu Rowerowaniu Piotr Pawlak, szef "Eurobajków".

W Obornikach pojawi się aktualny mistrz Polski w kolarstwie górskim w kategorii cyklosport Michał Górniak (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), nie zabraknie Filipa Jeleniewskiego oraz ich kolegów i koleżanek. Siłę leszczyńskiego REAL 64-sto reprezentować będą Katarzyna Hendrzyk-Majewska i Maciej Kasprzak. Pokażą swą kolarską moc kibice Lecha Poznań. Wiesław Szymczyk pojedzie jako przedstawiciel wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Firma DT Swiss Polska, główny sponsor imprezy, wystawia ponad trzydzieści osób. W jej barwach pojedzie Tomasz Gil - jej wiceprezes i dyrektor operacyjny. Ze Szwajcarii przyjdzie i wystartuje Olivier Kiechl - wiceprezes DT Swiss AG i dyrektor operacyjny, który ma w swym sportowym cv udział w triathlonowych imprezach na całym świecie. Obaj panowie zmierzą się na dystansie Mini.


Tędy pojadą w sobotę 29 kwietnia maratończycy MTB.
Fot. Piotr Kurek

W sobotę maraton MTB, w piątek uroczysty jubileusz dziesięciolecia firmy DT Swiss Polska. Zatrudnia 315 osób, produkuje koła kolarskie najwyższej jakości. Na nich, kołach z Obornik, podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie Francuzka Julie Bresset zdobyła złoty medal w wyścigu cross country.

Do obornickiego maratonu zgłosiło się (zapisy już zostały zamknięte) ponad 850 osób. Z trasą Mega (70 km) zmierzy się około 70 zawodniczek i zawodników, z Mini (39 km) - ponad 400 i z Turystyczną (niespełna 11 km) ponad 300. Zabawę rowerową będą miały także dzieci od 3 do 6 lat - start o godzinie 9.45.

Zapowiada się wielkie święto rowerów. Zawodnicy pod starcie pojadą w stronę Puszczy Noteckiej. Trasa jest wielce urokliwa, ale trudniejsza niż przed rokiem, dwoma i trzema laty.

Imprezę organizuje Obornickie Centrum Sportu, sponsorem imprezy jest firma DT4YOU. Nie przesadzę, jeśli napiszę, że tegoroczna pula nagród przekracza wartość 70 tysięcy złotych.

Piotr Kurek


DT4YOU MTB Maraton Oborniki

Organizator: Obornickie Centrum Sportu, Urząd Miejski w Obornikach, firma DT4YOU
Gdzie: Oborniki - Droga Leśna
Start: godzina 10.30 - Mega, 10.45 - Mini, 10.50 - Turystyczny. Zapisy tylko internetowo. Weryfikacja w biurze zawodów w piątek od 17 do 19, w dniu startu od godziny 7.00 do 9.30. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 39 km, Mega - 71 km, Turystyczny - 10 km. Wyścigi dzieci od lat 3 do 6 - 9.45.
Więcej informacji: http://mtb.oborniki.pl 
 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL