R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878428 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Nadmorski klimat w Gdańsku

 

Czwarta edycja Skandia Maraton Lang Team: tym razem rywalizacja na rundach


Maratończycy MTB lubią ścigać się w Gdańsku.

Ruszamy nad morze. Czwarta edycja Skandia Maraton Lang Team odbędzie się w Gdańsku. Przed rokiem na starcie pojawiło się ponad tysiąc uczestników. Czy w tym roku będzie podobnie, to zależy tylko od Was!

Takie miasto jak Gdańsk jest tylko jedno. Inne mogą być tylko podobne. Inne mogą być prawie jak Gdańsk, choć „prawie” w tym przypadku robi zasadniczą różnicę. Niezwykłe położenie i ponad tysiąc lat historii sprawiają, że Gdańsk jest wyrazisty, zdecydowany, o silnej i ugruntowanej pozycji na mapie Europy. Jednocześnie to miasto, które wciąż kryje w sobie wiele tajemnic i ma to „coś”, dzięki czemu nie można pomylić go z żadnym innym.

Trasa w Gdańsku
Wyścig z pewnością będzie wymagający. Trasa jest mocno interwałowa i nie brakuje wielu, krótkich i stromych podjazdów. Zawodnicy będą rywalizowali na rundach. Dystans Mini pokona jedną 26-kilometrową pętlę, dystans Medio dwie, a Grand Fondo trzy okrążenia. Emocji z pewnością nie zabraknie, a patrząc na poprzednie edycje w Gdańsku, duży wpływ na przebieg rywalizacji może mieć pogoda.

Puchar Polski Skandia Maraton Lang Team
Po trzech edycjach Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team na pozycjach liderów mocno stoją Magdalena Hałajczak (Corratec Team) i Bartosz Banach (HP-Sferis). Hałajczak doznała pierwszej w tym sezonie porażki na Skandii w Lublinie i z pewnością sportowa złość, która się w niej zrodzi, nastawi ją do ostrej walki. Bartosz Banach będzie chciał powtórzyć ubiegłoroczne zwycięstwo w rodzinnym Gdańsku i powiększyć przewagę nad rywalami w Pucharze Polski.

Na antenie
Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Gdańska, lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację, jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie telewizji TVP:
Zapowiedzi i podsumowania w programie „Kawa czy Herbata”
Kronika w TVP 1 - emisja 4.06.2012r. godz. 17:21
Reportaż w TVP Sport (25 minut) emisja 9.06.2012r. godz. 10:15 + powtórki
Reportaż w TVP INFO (25 minut) emisja 10.06.2012r. godz. 7:00
Newsy w serwisach sportowych Telewizji Polskiej

Co dalej?
Po Gdańsku robimy przerwę na 69. Tour de Pologne UCI World Tour, ale wrócimy ze Skandią Maraton Lang Team na jeszcze trzy edycje: w Bytowie, Rzeszowie i Kwidzynie. Nie zapominajcie również o Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB, które zorganizujemy w Dąbrowie Górniczej.

Informacje o Skandia Maraton Lang Team - Gdańsk

Start: godz. 11.00, miasteczko zawodów parking przed Wydziałem Postępowań Administracyjnych KWP w Gdańsku, przy ul. Słowackiego 161, wjazd od ul. Wiolinowej.
Dystans: Rodzinna parada - 8 km, Mini - 26 km, Medio - 52 km, Grand Fondo - 78 km
Przewyższenia: Mini - około 562 m, Medio - około 1124 m, Grand Fondo - ok. 1686 m
Trudność: 4
Zalecane ogumienie: średni -gruby protektor (1,9 - 2,1)
Bufety na trasie: Mini - 2, Medio - 4, Grand Fondo - 6
Biuro zawodów: parking przed Wydziałem Postępowań Administracyjnych KWP w Gdańsku, przy ul. Słowackiego 161 (wjazd od ul. Wiolinowej)
TELEFON ALARMOWY W TRAKCIE WYŚCIGU: 725 705 655

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL