R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645047 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Cezary Zamana zaprasza do Torunia

 

Mazovia MTB Marathon – kolarze na finiszu


Cezary Zamana zaprasza w sobotę do Torunia. Będzie się działo!

24. września 2011 roku – ta data zapisze się w pamięci wszystkich kolarzy-amatorów. W Toruniu, na Motoarenie im. Mariana Rosego, odbędzie się Wielki Finał Mazovia MTB Marathon, nad którym honorowy patronat objął prezydent miasta Torunia. Zawody będą ukoronowaniem całego sezonu i ostatnią w tym roku szansą, by spróbowad swoich sił w rywalizacji z najlepszymi. Społeczność Mazovia MTB Marathon zaprasza na start!

To już ostatnia edycja VII cyklu Mazovia MTB Marathon w sezonie 2011. W dotychczasowych dwunastu tegorocznych rundach wystartowało już ponad 13 tysięcy osób. Każdorazowo impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkaoców miast, w których odbywają się starty, jak i wśród „stałych" zawodników i ich rodzin, którzy odwiedzali tereny województwa mazowieckiego, ale także świętokrzyskiego, warmińsko – mazurskiego czy podlaskiego. Dzięki tak dużej różnorodności każda z rund ma unikalny, regionalny charakter, podkreślany licznymi pokazami, kiermaszami i występami lokalnych artystów.

Wielki Finał Mazovia MTB Marathon, który odbędzie się 24 września br. w Toruniu, jest podzielony na 4 trasy. Dystans Hobby (9 km) jest przeznaczony dla dzieci oraz dorosłych zaczynających swoją przygodę z kolarstwem terenowym. Jego płaski przekrój powoduje, że trasa jest idealna dla najmłodszych, nawet tych, którzy nie posiadają rowerów górskich. Te przydadzą się na dłuższych dystansach. Wówczas nawet piaszczyste fragmenty trasy, dzięki zastosowaniu w rowerach górskich szerokich opon, nie sprawią im większych problemów. Dystans Fit (28 km) to trasa nieco bardziej wymagająca, przeznaczona dla osób, które mają za sobą pierwsze starty. Niewielkie leśne wzniesienia z sekcjami podjazdów i zjazdów wymagają zmiany przełożeń, co samo w sobie zmusza do większej koncentracji. Dystanse Mega (52 km) oraz Giga (70 km) ze względu na długość i stopień trudności są domeną doświadczonych zawodników.

Trasa wyznaczona na północny-zachód od Torunia oplata niczym wielka kokarda zbudowany na skarpie Zamek Bierzgłowski. Okoliczne wąwozy i wzniesienia pradoliny Wisły tworzą naturalne przeszkody dla zawodników maratonu. Obie trasy wymagają od kolarzy olbrzymich umiejętności, a co za tym idzie - ich pokonanie sprawia największą satysfakcję. Cezary Zamana, główny organizator, serdecznie zaprasza na Wielki Finał Mazovia MTB Marathon!
 

Mazovia MTB Marathon

Organizator: Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak
Gdzie: Toruń - Moto Arena
Start: godzina 11 - dystanse Giga, Mega, Fit, godzina 11.15 - dystans Hobby. Biuro zawodów czynne w piątek od 14 do 18, w sobotę od 8 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Hobby - 10 km, Fit - 25 km, Mega - 55 km, Giga - 85 km.
Więcej informacji: http://www.mazoviamtb.pl 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL