R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873594 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
MTB Maraton Cup 2012: pięć imprez
od kwietnia do sierpnia

 

Nowy cykl maratonów w Wielkopolsce


Tak było 21 sierpnia 2011 podczas maratonu MTB, którzy zorganizowali w Hermanowie działacze kolarscy ze Środy Wielkopolskiej. W pierwszej linii startujących czołówka polskiego kolarstwa górskiego.

MTB Maraton Cup 2012. Tak brzmi nazwa nowego cyklu maratonów rowerowych w Wielkopolsce. Organizatorem pięciu imprez dla pasjonatów kolarstwa górskiego jest Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska oraz firma Sport Event. Pierwsze zawody już 28 kwietnia w okolicach Czerwonaka i na terenie Puszczy Zielonka.

Pasjonaci maratonów będą mogli ścigać się w okolicach Czerwonaka - 28 kwietnia, w Bralinie koło Ostrzeszowa - 13 maja, w Czarnkowie - 26 maja oraz 2 czerwca w Chodzieży. Cykl zamknie maraton w Hermanowie koło Środy Wielkopolskiej planowany na 26 sierpnia.

W każdej z tych miejscowości startujący będą mieli do wyboru trzy dystanse, czyli Mini - do 30 km, Mega około 60 km oraz Giga około 90 km. Start podczas każdej edycji o godzinie 11.00 dla zawodniczek i zawodników jadących na trzech dystansach.

Pierwsze zmagania z cyklu MTB Maraton Cup zaplanowane są na 28 kwietnia w Czerwonaku. Start i miasteczko zawodów usytuowane będzie na bardzo urokliwym terenie w Owińskach przy plaży "Tropicana". Trasa niezwykle atrakcyjna. Trzy dystanse: Mini - rodzinny, Mega i Giga to dystanse dla nieco bardziej zaawansowanych pasjonatów kolarstwa. Blisko 900 metrów przewyższeń na trasie Giga z dawką emocji na Dziewiczej Górze (143 metry nad poziomem morza), przez którą zawodnicy startujący na najdłuższym z dystansów będą przejeżdżać aż trzykrotnie.


Plaża "Tropicana" w Owińskach w marcowej scenerii roku 2012. W jej okolicy 28 kwietnia wyznaczony będzie start i meta pierwszej imprezy w cyklu MTB Maraton Cup 2012.

Startujący w Bralinie koło Ostrzeszowa (13 maja) zmagać będą się z najwyższym wzniesieniem w Wielkopolsce czyli Kobylą Górą. Suma podjazdów na najdłuższym dystansie wyniesie tam między 800 a 900 metrów.

W Czarnkowie (26 maja) zaś będzie trzeba pokonać tereny przylegające do skoczni narciarskiej, gdzie przed laty Czesław Lang organizował kilka lat z rzędu zawody XC. Dzień wcześniej, czyli 25 maja, w nocnej scenerii w Czarnkowie odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski w sztafetach drużynowych MTB.


Gwiazdy polskiego kolarstwa górskiego (Anna Szafraniec - od lewej, Magda Sadłecka i Maja Włoszczowska) startowały w pierwszym maratonie MTB zorganizowanym przez Czesława Langa i Skandię. Chodzież, 29 kwietnia 2007.

Trasa w Chodzieży (2 czerwca) będzie zbliżona do tej na jakiej ścigali się uczestnicy maratonów MTB organizowanych przez pięć lat (2007-2011) przez Czesława Langa i Skandię. Impreza w mieście porcelany będzie zarazem oficjalnymi Mistrzostwami Wielkopolski w maratonie MTB.

Wielki finał i zakończenie cyklu odbędzie się 26 sierpnia w Hermanowie. W tym miejscu maratony MTB, zorganizowane przez działaczy kolarskich ze Środy Wielkopolskiej, odbyły się w latach 2010 i 2011. Folwark Konny Hermanów jest miejscem niezwykle atrakcyjnym i zapewne w tym roku przyjmie niezliczoną rzeszę maratończyków MTB z całej Polski oraz kibiców. Dzień wcześniej, 25 sierpnia, odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy w Żerkowie.

Przerywnikiem pomiędzy maratonami będę zmagania w ramach Pucharu Polski XC, które odbędą się 5 maja w Żerkowie na modyfikowanej właśnie trasie, która już w kwietniu będzie oficjalnie otwarta.

MTB Maraton Cup 2012

Czerwonak - 28 kwietnia
Bralin - 13 maja
Czarnków - 26 maja
Chodzież - 2 czerwca/ Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonie MTB
Hermanów - 26 sierpnia

Inne imprezy organizowane przez Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska oraz firmę Sport Event

Żerków - 5 maja/ Puchar Polski XC
Czarnków - 25 maja/ Mistrzostwa Wielkopolski w sztafetach drużynowych MTB
Żerków - 25 sierpnia/ Rodzinny Rajd Rowerowy

Więcej szczegółów na temat maratonów MTB (regulamin, nagrody, sponsorzy) organizowanych przez działaczy kolarskich ze Środy Wielkopolskiej można poznać na stronie www.mtbmaratoncup.pl
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL