R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572684 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jeziorki czekają na kolarzy MTB

 

16 września wielka impreza w ramach
Leszczyńskiej Ligi Rowerowej


W najbliższą niedzielę, 16 września, nie tylko wielkopolscy fani MTB pojadą w stronę miejscowości Jeziorki, gdzie odbędzie się kolejny maraton MTB w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Startujący zmierzą się z dwoma dystansami: Mega (52 km) i Mini (27 km), w oddzielnych wyścigach rywalizować będą młodzicy i juniorzy.

Jeziorki, niedaleko Osiecznej, od lat są miejscem rozgrywania maratonów MTB. Nie inaczej będzie w tym roku. Trasa, po której pojadą panie i panowie, jest urokliwe ładna, ale trzeba się będzie namęczyć, by stanąć na podium. Będzie to dobry kolarski interwał: po duktach leśnych, piaszczystych drogach i momentami po asfalcie. Nie zabraknie kilka stromych podjazdów i zjazdów, trzeba będzie uważać na kamienie i korzenie. Łatwiej będą mieli startujący na dystansie Mini, tym z Mega przyjdzie się więcej kolarsko natrudzić.

Ziemia Leszczyńska ma dobre nazwiska w polskim MTB. A jeśli do tego dodamy innych (z pozostałych zakątków Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska), którzy przyjadą do Jeziorek, to zapowiada się, jak co roku jesienią, sympatyczna impreza sportowo-rekreacyjna.

Jej pełna nazwa brzmi: Ciesiółka Auto Group Real 64-sto Maraton MTB Osieczna. Organizatorem jest Stowarzyszenie Klub Sportowy 64-sto z Leszna. Patronują przedsięwzięciu władze miasta Leszna, tutejszego Starostwa Powiatowego oraz gminy Osieczna.

Poza dorosłymi maratończykami swą oddzielną sportową szansę będą mieli młodzicy i juniorzy. Odbędą się także wyścigi dla dzieci. Trwają zapisy internetowe pod adresem http://leszczynskaligarowerowa.pl, opłata startowa wynosi 40 złotych (płatne przelewem na konto organizatora do 13 września) lub 70 złotych do zapłacenia w dniu startu w biurze zawodów. Biuro zawodów będzie czynne w niedzielę od 8 do 11, o 9.30 wystartują młodzicy i juniorzy, od 11 do 11.05 fani MTB na dwóch dystansach.

Sympatyczna wiara z Leszna z Wojciechem Mizuro i Grzegorzem Andrzejewskim na czele zapraszają w niedzielę do Jeziorek. Będzie się naprawdę działo!

                                                  Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL