R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632282 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Trzebania czeka na fanów MTB

 

Zmiana miejsca maratonu z cyklu
Leszczyńkiej Ligi RowerowejMaratony MTB w Trzebani odbywają się od kilku już lat.

Fot.  Patryk Moryson

Za cztery dni, 18 sierpnia 2019, w Trzebani odbędzie się maraton MTB w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Tego dnia miał się on odbyć w Jeziorkach koło Osiecznej, ale - jak wyjaśniają organizatorzy z niezastąpionym Wojciechem Mizuro na czele - okoliczności drogowe sprawiły, że trzeba było szukać nowej lokalizacji.


Zawody w Trzebani będą  rozgrywane na sprawdzonej trasie poprowadzonej ścieźkami i duktami leśnymi o zróżnicowanym podłożu  i ukształtowaniu, a udział w nich wymaga dobrego przygotowania i odpowiedniej kondycji.  W imprezie mogą  uczestniczyć młodzicy w wieku 12-14 lat, juniorzy mający 15-16 lat, na trasie Mini mogą startować osoby od 17 roku życia, a na Mega od 19 lat.

Rywalizacja w Trzebani odbędzie się na czterech dystansach: Mega (52 km), Mini (27 km) oraz trasach dla młodzików i juniorów. Swą szansę rywalizacji będą miały dzieci do lat 12. Biuro zawodów otwiera podwoje o 7.30 (świetlica wiejska w Trzebani), kończy przyjmowanie zgłoszeń dzieci do godziny 11.00. Maratończycy z dystansu Mega zaczynają pedałowanie o 11.00, o 11.05  ci z Mini, po nich juniorzy i młodzicy. Oddzielnie klasyfikowani będą przedstawiciele branży budowlanej.

Na zawody organizowane przez Stowarzyszenie Klub Sportowy 64-sto można się zapisać przez formularz internetowy (https://zapisy.ultimasport.pl/539) do 16 sierpnia. Organizatorzy przygotowali medale dla najlepszych, gratyfikacje finansowe i nagrody rzeczowe. 

– Zapraszam do Trzebani - mówi Wojciech Mizuro, znany w całej Polsce fan rowerów i kolarstwa. – Trasa jest urokliwa o każdej porze roku. Tak też i będzie w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia. Myślę, że kolejne zawody Leszczyńskiej Ligi Rowerowej wypadną godnie. Prognozy pogody są wielce optymistyczne. Serdecznie powitam w tym miejscu ludzi rowerów z Leszna i okolic, ale także z innych rejonów Wielkopolski, Lubuskiego i Dolnego Śląska - podkreślił szef Stowarzyszenia Klub Sportowy 64-sto, uczestnik tegorocznego Tour de Pologne Amatorów. 

                                      Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL