R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41571860 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pięćdziesiąt dekoracji w sprzyjającej aurze

 

Maraton MTB w Strzelcach Krajeńskich


Za chwilę rozpocznie się maraton MTB w Strzelcach Krajeńskich.
Fot. Karolina Chmiel

To była niezwykle udana impreza. II Maraton MTB o Puchar Burmistrza Strzelec Krajeńskich zgromadził na starcie 249 zawodniczek i zawodników. Zmaganiom pasjonatów kolarstwa górskiego towarzyszyła rywalizacja dzieci i uczniów szkół w 14 wyścigach. Odbyło się aż pięćdziesiąt dekoracji.

– W maratonie MTB wystartowało 249 osób - mówi Rafał Chmiel, znakomity kolarz w kategorii masters, jeden z organizatorów imprezy. – Na jazdę na dystansie Mini (30 km) zdecydowało się 150 pań i mężczyzn, na Mega (50 km) około stu. Poza kilkoma kategoriami wiekowymi, oddzielnie klasyfikowani byli strażacy, policjanci, nauczyciele i debiutanci (mój pierwszy raz).

Na dystansie Mega triumfowali Marta Balcerzak (Skwierzyna) i Kacper Szczepaniak (Zwierzyn), na Mini - Anna Sagan (Stare Kurowo) i Przemysław Mikołajczyk (Konin).


Zawodniczki i zawodnicy gotowi do startu.
Fot. Karolina Chmiel

W czasie gdy pasjonaci MTB pedałowali na trasie maratonu, na Stadionie Miejskim odbyły się wyścigi najmłodszych oraz uczniów w czternastu kategoriach wiekowych. Startowało ich aż 167. Emocji było co niemiara, tym bardziej, że kibicowali im nauczyciele, wychowawcy, rodzice i dziadkowie. Każde dziecko otrzymało upominek, zaś rower marki Scott (dar firmy z Gorzowa Wielkopolskiego) stał się właśnością 6-latki ze Strzelec Krajeńskich.

– Spałem w nocy z soboty na niedzielę tylko ponad dwie godziny - mówi Rafał Chmiel, prezes Stowarzyszenia FSD Sport w Strzelcach Krajeńskich. – Chcieliśmy wzorowo zorganizować imprezę dla fanów kolarstwa górskiego z całej Polski. I się udało. Ja sam wystartowałem na trasie Mega, zająłem czwarte miejsce w klasyfikacji open i trzecie w M3. Jestem nauczycielem i cieszy mnie fakt, że moje koleżanki i koledzy po fachu wzięli udział w imprezie, smakując indywidualnie maratonowy wysiłek.


Aż 167 dzieci i uczniów wystartowało w czternastu wyścigach.
Fot. Karolina Chmiel

Jechał także w maratonie wicestarosta strzelecko-drezdenecki Bogusław Kierus. Patronat honorowy nad wyścigiem objął poseł na Sejm Witold Pahl, obecny na imprezie, podobnie jak burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder.

Na dystansie Mini wyłoniono najlepszego zawodnika powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Został nim Adam Maćkowiak z Drezdenka - 7. miejsce w klasyfikacji open.


Przemysław Mikołajczyk (1. miejsce) wygrał w niedzielę rywalizację na trasie Mini. Osiem dni wcześniej, 13 czerwca, był najlepszy na Mini w Gdańsku (Skandia Maraton Lang Team), gdzie miał ponad 600 kobiet i mężczyzn do objechania.
Fot. Karolina Chmiel

Do godziny 17 trwało honorowanie najlepszych zawodniczek i zawodników oraz najmłodszych. Były piękne puchary, artystycznie przygotowane statuetki, premie finansowe dla pierwszych trzech z dystansu Mega. Losowano cenne nagrody. 42-calowy telewizor LED pojechał do Polic (Ireneusz Ostojski), pralka do Zbąszynka (Marian Kłos).

Organizatorzy ze strzeleckiego stowarzyszenia FSD Sport zasłużyli na brawa. Wysiłek 20 ludzi wsparty pomocą miejscowych władz zaowocował imprezą na medal. Tak odbierały ją dzieci, startujący pasjonaci MTB oraz kibice.


Rafał Chmiel (z lewej) wraz z kolegami ze Stowarzyszenia FSD Sport zorganizował niezwykle udaną imprezę. I sam w niej wystartował.
Fot. Karolina Chmiel

W tym roku Rafał Chmiel i jego koledzy pojawią się na Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej, będą obecni w Obiszowie na Mistrzostwach Polski w maratonie MTB, zobaczymy ich także na innych imprezach kolarskich w Polsce. Nowe stroje są już przygotowywane, oni zaś są pełni zapału w tym, co robią - jako organizatorzy i jako czynni zawodnicy.

                                                       Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL