R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888617 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mariusz Gil w roli głównej

 

Kolorowy maraton MTB w Łagowie


Mariusz Gil powtórzył w Łagowie swój sukces sprzed roku.
Fot. Piotr Kurek

201 osób wzięło udział w maratonie MTB, który dziś odbył się w Łagowie. Była to wielce kolorowa impreza: podczas zapisów w miejscowym amfiteatrze, na trudnej i zarazem urokliwej trasie oraz podczas honorowania najlepszych startujących - pań i panów. Bohaterem numer jeden okazał się Mariusz Gil - zwycięzca na dystansie 42 km, najlepszą panią Joanna Adamska - triumfatorka też na 32 kilometrach.

 
Pasjonaci kolarstwa górskiego ścigali się w przepięknej okolicy. Mężczyzni do lat lat 60 pedałowali na dystansie 42 km, nie na rundach, ale trasie wiodącej w lasach, nad czteroma jeziorami i na kilku wzniesieniach leżących na wysokości ponad 200 metrów nad poziomem morza. Była jazda góra, dół. Wielkość przewyższeń wyniosła ponad 500 metrów.

Ci, którzy znają się na kolarstwie górskim, zastanawiali się otwarcie, czy dziś Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich (Euro Bike Team) poradzi sobie z silną stawką zawodników i wygra. Po godzinie 22 minutach 19 sekundach okazało się, że ten utytułowany i wielce sympatyczny kolarz najszybciej pokonał wyznaczony dystans. Linię mety przejechał solo. Drugi był Daniel Telej z Gubina () ze stratą 2 minut 7 sekund do zwycięzcy, trzeci Kamil Więcek ze Stargardu (Arka 1 Stargard). Zwycięzca otrzymał w nagrodę rower.

Z trasą 42 km wadziły się panie w liczbie 8. Triumfowała Joanna Adamska z Poznania (Rybczyński Bikes Remers Team) przed Karoliną Cedro z Gorzowa Wielkopolskiego  (Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki) i Sylwią Szpulewską-Larek z Obornik (Askon Bike Team).

Jazdę na trasie 42 km ukończyło 139 osób, w tym osiem kobiet. Na dystansie 32 km rywalizowałt panie oraz mężczyzni po 60. roku życia, także nastolatkowie. Swą klasę pokazały: Barbara Konysz (Matka Wariatka na Rowerze), Żaneta Sroka z Poznania (niestowarzyszona) oraz Karolina Tarczyńska z Zaboru (Trasa Masters MTB) oraz panowie - Marek Jaros ze Skwierzyny (R-bajk Team), Tadeusz Jasionek z Przytocznej (Iskra Przytoczna) i Ryszard Franków z Dębna (Aga Team MTB).  

Rowerową zabawę miały także dzieci, które z entuzjazmem i determinacją pokonały dystans około 1 kilometra - cały czas pod górę).

Niezwykle udaną imprezę zorganizowała gmina Łagów oraz Lubuskie Stowarzyszenie Cyklistów. Nie zabrakło dobrych sponsorów. W puli nagród były cenne nagrody: trzy rowery oraz inne  wartościowe rzeczy, jak również kolorowe dyplomy. Wręczał je, między innymi, wójt Łagowa Czesław Kalbarczyk, jak również Edward Gralec (główny animator zawodów).

Zawodniczki i zawodnicy z przekonaniem chwalili organizatorów, którzy spisali się na medal. To była piętnasta edycja łagowskiego maratonu MTB, wznowionego przed rokiem po dwóch latach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa.

– Przyjedziemy tutaj za rok - słyszało się dziś w amfiteatrze na zakończenie zawodów. – I zrobimy ukłon w stronę startujących, by rozpoczynali sportową rywalizację o godzinie 11:00, a nie o 12;00, jak dziś - to słowa wójta Czesława Kalbarczyka.  

                                  Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL