R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572151 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pokochali maratony MTB

 

Kibice Lecha Poznań jadą do Wieruszowa


W takich koszulkach wystartuję w wieruszowskim maratonie MTB kibice Lecha Poznań.

Pracują w różnych zawodach, są w różnym wieku, ale połączyła ich miłość do piłki nożnej, która przejawia się w wiernym kibicowaniu Lechowi Poznań. Są dobrze zorganizowani, widoczni w Wielkopolsce także w innych społecznych inicjatywach, od roku biorą udział w rozmaitych imprezach rowerowych. 11 listopada 2014 wystartują w V Niepodległościowym Maratonie MTB w Wieruszowie.

Marcin Kawka, Łukasz Kleczewski, Maciej Czerwiński, Daniel Lorenz, Małgorzata Kaczmarek, Michał Siekierski, Sławomir Brodala, Jakub Adamski, Wojciech Tasiemski, Damian Garbatowski, Paweł Sibila, Waldemar Warguła i Arkadiusz Nadolski, otóż tych dwunastu mężczyzn i jedna dzielna pani we wtorek 11 listopada, w Dniu Niepodległości, stanie na starcie maratonu MTB w Pieczyskach pod Wieruszowem.

– Tak na dobrą sprawę zaczęliśmy startować w maratonach MTB w ubiegłym roku - mówi Marcin Kawka z Poznania. – Mój debiut nastąpił jesienią 2013 w Łopuchowie podczas finału Grand Prix Wielkopolski w maratonach MTB. W tym roku ścigałem się już w dziesięciu maratonach, ten w Wieruszowie będzie jedenasty w tym roku - podkreśla jeden z liderów Wiary Lecha.

– Prowadzę agencję reklamową, w latach 2009-2013 byłem wiceprezesem Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań, pracy miałem ponad miarę. I tak sobie przed rokiem pomyślałem, że w trosce o zdrowie i o kondycję trzeba koniecznie - poza dopingowaniem piłkarzom Lecha - znaleźć jakaś formę ruchu. Najpierw z kolegami myśleliśmy o rajdach rowerowych, ostatecznie padło na maratony MTB - podkreśla 34-latek z Poznania. – Połknęliśmy tego bakcyla sportowej rywalizacji. Spotkaliśmy się i poznaliśmy na ulicy Bułgarskiej, na stadionie Lecha Poznań podczas kibicowania piłkarzom. 30 marca tego roku oficjalnie powołaliśmy do życia sekcję rowerowo/kolarską Wiary Lecha, która liczy około 40 osób i ciągle przybywa jej nowych członków.


Kibicują Lechowi Poznań i startują od roku w maratonach MTB. Łopuchowo, 5 października 2014 - finał Grand Prix Wielkopolski w maratonach MTB 2014.
Fot. Piotr Kurek

– Jeżdżę na rowerze marki Kross Level 7, z każdym kolejnym startem coraz bardziej smakuję kolarstwo górskie i zajmuję coraz wyższe miejsca. Do Wieruszowa, w ten listopadowy dzień, jedziemy uczestniczyć w sportowej imprezie i wystartujemy w niej w specjalnie przygotowanych koszulkach, by podkreślić nasz emocjonalny stosunek do naszego święta narodowego - tłumaczy Marcin Kawka. – Mamy także coś ekstra, niespodziankę dla startujących zawodników.

1 listopada 2014 kibice Lecha Poznań (32 fan kluby w Wielkopolsce) zjawili się na cmentarzach (w ponad 50 miastach) w naszym regionie, by zbierać pieniądze na odnowienie grobów i mogił powstańców wielkopolskich. Do ich puszek trafiło ponad 167 tysięcy złotych. Ta kwota w całości zostanie przeznaczona na renowację grobów i mogił powstańców wielkopolskich. Była to już kolejna (piąta) ich społeczna akcja, dzięki której wiele miejsc pochówku bohaterów z lat 1918/1919 zostało odnowionych w naszym regionie.

                                                                  Piotr Kurek

11 listopada
V Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów 2014

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Wieruszów, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, OSP Pieczyska, Towarzystwo Sportowo-Rowerowe Ashima Wieruszów/ WKS Prosna
Gdzie: Pieczyska koło Wieruszowa
Start: godzina 11.30 - maraton MTB na dystansie 48 kilometrów. O godzinie 10.00 start wyścigu dzieci do lat 13 na trasie 8 kilometrów.
Więcej informacji: www.tsrwieruszow.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL