R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41601863 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Za trzy tygodnie i jeden dzień
jedziemy do Wieruszowa

 

11 listopada VI Niepodległościowy Maraton MTB

11 listopada 2015, a więc za trzy tygodnie i jeden dzień, w Wieruszowie odbędzie się VI Niepodległościowy Maraton MTB. Jego uczestnicy zmierzą się w jesiennych warunkach pogodowych, oby tylko świeciło słońce i nie sypał śnieg, z dystansem 45 kilometrów, kobiety - o rundę krótszym, 30-kilometrowym. Na najlepszych czekają premie finansowe.

Przygotowania do imprezy trwały od początku tego roku. Pasjonaci rowerów z Wieruszowa zjechali wiele kilometrów, by wyznaczyć w terenie optymalną trasę: powstały nowe odcinki - w tym singel tracki. Przewyższenia na jednej pętli wynoszą 330 metrów. Biorąc pod uwagę fakt, że do pokonania będą trzy okrążenia, ich łączna suma daje 990 metrów. Będzie zatem gdzie się zmęczyć, potrzebne okażą się umiejętności techniczne.

Impreza odbędzie się po raz szósty, po raz drugi czas zostanie zmierzony elektronicznie (na głównym dystansie). Organizatorzy są przygotowani na przyjęcie trzystu zawodników i taką też liczbę kibiców. Pamiątkowe numery startowe już czekają. Komandorem imprezy jest Janusz Stasiewicz, pomysłodawca i popularyzator całej imprezy od początku jej trwania, animator kolarstwa w Wieruszowie.


Tak było przed rokiem, 11 listopada 2014.
Fot. Piotr Kurek

Organizatorom imprezy niezbędnego wsparcia udzieliły: Urząd Miasta i Gminy Wieruszów z burmistrzem Rafałem Przybyłem na czele, także Starostwo Powiatowe w tym mieście. Policjanci z Komendy Miejskiej zabezpieczą przejazd kolarzy. Ochotnicza Straż Pożarna z miejscowości Pieczyska (tutaj odbędzie się impreza) zadba o zabezpieczenie trasy i kuchnię.

By impreza odbyłą się w takiej skali, potrzebni byli i znaleźli się sponsorzy, głównymi z nich są firmy Wędlinka, Malik i Arkos oraz Opolskie Centrum Rowerowe. Media (mtbnews.pl, xc-mtb.info, Wielkopolskie Rowerowanie) objęły patronat nad wieruszowskim maratonem MTB. Wolontariusze w niemałej liczbie zgłosili chęć pomocy.

Cóż zatem można 22 dni przed imprezą napisać: 11 listopada jedziemy do Wieruszowa, by w klimacie niepodległościowego święta ścigać się na rowerach. Dzieci do lat trzynastu mają oddzielny wyścig i startują o godzinie 10.00, maraton MTB rozpocznie się o godzinie 11.30. Panowie zmierzą się z dystansem 45 km, panie z trzydziestoma kilometrami. Będzie jedenaście kategorii, w każdej pięć najlepszych kobiet i pięciu mężczyzn otrzyma premie finansowe od 300 do 30 złotych (pod warunkiem sześciu startujących w danym przedziale wiekowym).

Imprezę z mikrofonem w ręku poprowadzi Piotr Kurek, dziennikarz i pasjonat rowerów.

Więcej szczegółów oraz zasady rejestracji na stronie www.tsrwieruszow.pl 


11 listopada
VI Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów 2015

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Wieruszów, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, OSP Pieczyska, Towarzystwo Sportowo-Rowerowe Ashima Wieruszów/ WKS Prosna
Gdzie: Pieczyska koło Wieruszowa
Start: godzina 11.30 - maraton MTB na dystansie 45 kilometrów (mężczyzni) i 30 km (kobiety). O godzinie 10.00 start wyścigu dzieci do lat 13 na trasie 8 kilometrów.
Więcej informacji: www.tsrwieruszow.pl  

   

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL