R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41330036 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Jedziemy do Barlinka

 

W niedzielę piąta edycja Grand Prix Wielkopolski
w maratonach rowerowych MTB


Maratończycy ścigać się będą wokół Jeziora Barlineckiego.

Niezwykle gościnny Barlinek zaprasza maratończyków MTB. W najbliższą niedzielę odbędą się mistrzostwa tego miasta w kolarstwie górskim, które będą zarazem tegoroczną piatą edycją Grand Prix Wielkopolski w maratonach rowerowych MTB.

Zawodniczki i zawodnicy zmierzą się z dwoma dystansami - Mini (34 km) i Mega (68 km). Start o godzinie 11.00 z ośrodka wypoczynkowego "Janowo" przy ulicy Polana Lecha w Barlinku.

Trasa prowadzi dookoła Jeziora Barlineckiego. Długość jednej rundy wynosi 17 kilometrów. Startujący na dystansie Mini pokonają dwie pętle, ci z Mega - cztery pętle.

– Trasa jest najpiękniejsza w promieniu 200 kilometrów w każdą stronę - mówi Andrzej Binkowski z Barlineckiej Grupy Kolarskiej. – Mamy przecudne widoki na podjazdach, na zjazdach, także na długich prostych w bukowych lasach. Ci, którzy przyjadą w niedzielę do Barlinka, szczególnie ci, którzy zjawią się tu po raz pierwszy, będą zachwyceni terenem.


Przed rokiem najmłodszym zawodnikiem na trasie maratonu MTB w Barlinku był Tytus Dopierała, który dystans Mini przejechał w towarzystwie ojca Tomasza Dopierały.

Andrzej Binkowski, rocznik 1955 - rówieśnik Czesława Langa, w maju dał pokaz swej dzielności kolarskiej, uczestnicząc i kończąc jazdę na mecie podczas I Rajdu Wyszehradzkiego z Budapesztu do Krakowa na trasie 533 kilometrów. Razem z nim jechali koledzy z Barlinka: Artur Szyszka, Mariusz Kalita, Jerzy Pikuła, Stanisław Dołmat oraz Zdzisław Kalinowski. Wszyscy oni zgodnie zapracowali na szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W niedzielę cała szóstka będzie zaangażowana w organizację maratonu MTB, który odbędzie się w Barlinku - w ramach Grand Prix Wielkopolski - już po raz trzeci. Warto być w niedzielę w stolicy polskiej deski/klepki oraz w polskiej stolicy nordic walkingu, warto być na rowerze górskim, by się pościgać w ładnej okolicy w sympatycznym towarzystwie.

Program zawodów

godz. 8.00 – 10.30 – zapisy
godz. 11.00 - start maratonu – dystans Mini i Mega
godz. 11.05 – start maratonu rodzinnego
godz. 16.00 – ogłoszenie wyników, dekoracja, wręczenie upominków, zakończenie zawodów

Więcej informacji na stronie Barlineckiej Grupy Kolarskiej - http://mtb-barlinek.dt.pl/

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL