R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689402 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Magdalena Hałajczak i Kornel Osicki
triumfowali na dystansie Mega

 

Dolsk: Niezwykle udany początek sezonu
kolarstwa górskiego w Wielkopolsce


Wystartowali na dystansie Mega. Rynek w Dolsku, 21 kwietnia 2013.

W niedzielę, 21 kwietnia, w Dolsku odbył się maraton MTB. Jego uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach - 39 km i 71 kilometrów. Jako że była to pierwsza impreza w tym roku kolarstwa górskiego w Wielkopolsce, na starcie stanęło ponad 450 kobiet i mężczyzn (dokładnie 457). Na dystansie Mega triumfowali: Magdalena Hałajczak z Poznania i Kornel Osicki z Żywca (oboje Corratec Team). Na Mini najlepszymi okazali się: Małgorzata Nowacka z Budgoszczy (Bydzia Power Bike Team) i Borys Góral z Piły (Superior Energy MTB Team).

Dolsk od kilku już lat gości maratończyków MTB. Tak było w roku 2010 i dwa lata póżniej - w roku 2012. Ścigali się tutaj, między innymi, Maja Włoszczowska i Marek Galiński, by ograniczyć się do wymienienia dwóch nazwisk najwybitniejszych przedstawicieli polskiego kolarstwa górskiego. Dzisiejszy maraton MTB dopisał kolejny kolarski rodział w historii tego liczącego ponad 650 lat miasteczka, któremu status grodzki nadał król Kazimierz Wielki.

– Trasa w tym roku była ciekawa i interesująca dla maratończyków MTB. Ruszyli honorowo po godzinie 11.00 (ci z Mega) na terenie ośrodka Villa Natura przy ulicy Podrzekta 3, dojechali do miejskiego rynku, gdzie nastąpił start ostry. Wcześniej jednak pasjonatów MTB powitał burmistrz Dolska Henryk Litka, który życzył im bezpiecznej jazdy i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Na Mega wystartowały 163 osoby, w tym kilkanaście kobiet.

Po starcie uformowała się kilkunastoosobowa grupa, której przewodził Kornel Osicki z Żywca. 24-latek, kilkakrotny reprezentant Polski (jeden raz bral udział w Mistrzostwach Świata MTB, dwa razy w ME MTB) kilka razy inicjował ataki, trochę odpuszczał i znowu mocniej naciskał na pedały. Na 56 kilometrze, a zatem 15 km przed metą, czołówkę stanowili trzej kolarze: Kornel Osicki, Radosław Tecław z Bydgoszczy i Andrzej Kaiser z Bytowa (wszyscy Corratec Team).


Bohaterowie niedzielnego maratonu MTB w Dolsku: Magdalena Hałajczak (2207), Kornel Osicki (zasłania rękoma numer startowy) i Andrzej Kaiser (2201). Między zawodnikami Ryszard Pawlak - człowiek rowerów i kolarstwa od ponad pół wieku.

Dwa kilometry przed metą Kornel Osicki zdecydował się na samotny odjazd, co mu się ostatecznie udało. Samotnie minął linię mety, za nim w odstępach 18 i 19 sekund finiszowali Radosław Tecław i Andrzej Kaiser. Miejsca od czwartego do dziesiątego zajęli: 4. Sylwester Swat, 5. Sebastian Swat, 6. Paweł Bober, 7. Michał Kowalczyk, 8. Michał Górniak, 9. Zbigniew Górski, 10. Mateusz Mróz.


Marcin Wichłacz (2137 - szesnaste miejsce na Mega) i Marcin Urbaniak (osiemnaste miejsce na Mega) dziękuję sobie za jazdę.

O sportowym poziomie rywalizacji na dystansie Mega niech świadczy fakt, że Radosław Lonka z Wrześni (Corratec Team) - dwukrotny triumfator Tour de Pologne Amatorów: lata 2011 i 2012 - zajął dopiero trzynaste miejsce.


Na wzniesieniu nad Dolskiem, ostatnia faza wyścigu Mega, prowadzi Kornel Osicki (2204 - z prawej), za nim jedzie Radosław Tecław (2251) i Andrzej Kaiser (2201).
Fot. Alina Zalewska

Wśród pań na Mega triumfowała Magdalena Hałajczak z Poznania (Corratec Team). I choć na trasie miała problemy z rowerem, to jednak się z nimi skutecznie uporała i swą jazdą powtórzyła sukces sprzed roku.

Na dystansie Mini rywalizowały 294 osoby. Triumfował Borys Góral z Piły (Superior Energy MTB Team) - czas 1:22:30 przed Patrykiem Kaczmarczykiem (Mitutoyo AZS Politechnika Wrocławska) i Łukaszem Klimaszewskim (Mitutoyo AZS Politechnika Wrocławska). Czwarty, ze stratą 32 sekund do zwycięzcy, był Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży (Corratec Team).


W Dolsku pojawiła się i dobrze sportowo zaprezentowała ekipa Politechniki Wrocławskiej.

Wśród pań na Mini triumfowała Małgorzata Nowacka z Bydgoszczy (Bydzia Power Bike Team - czas 1:40:09.


Małgorzata Nowacka z Bydgoszczy triumfowała na dystansie Mini wśród kobiet.

Impreza w Dolsku zainicjowała Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2013. Kolejna impreza w tym cyklu - 4 maja w Połczynie-Zdroju.

Wyniki maratonu MTB w Dolsku na dystansie Mega na stronie
http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/3637-pl.pdf

Wyniki maratonu MTB w Dolsku na dystansie Mini na stronie
http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/3636-pl.pdf

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL