R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888450 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Będą pedałować po śniegu?

 

W najbliższą niedzielę zimowy
maraton MTB w Murowanej Goślinie


Zimowy maraton MTB w Dolsku w zimowych warunkach. Dolsk, 9 stycznia 2016.
Fot. Kometa Śrem

Fani kolarstwa górskiego spotykają się w najbliższą niedzielę (28 lutego) w Murowanej Goślinie na trzeciej edycji cyklu Winter CrossBike Challenge Gogol MTB 2016. Za zawodniczkami i zawodnikami zawody w Dolsku i w Biedrusku, finałowa rozgrywka toczyć się będzie w znanej okolicy - częściowo na trasie lipcowej "Bindugi".

Najważniejsza informacja dla tych, którzy zamierzają przyjechać do Murowanej Gośliny to zmiana godzin startu: Mega o godzinie 12.00, Mini o 12.15. Tym razem będzie do pokonania, odpowiednio, 42 kilometry i 21 km. Przesunięcie w czasie momentu rozpoczęcia maratonu spowodowane jest tym, że o godzinie 10.00 odbywa się w podpoznańskim miasteczku bieg.


Upadek Michała Jaskota z Polkowic. Dolsk, 9 stycznia 2016.
Fot. Piotr Kurek

Start i meta na stadionie piłkarskim w Mściszewie (tamże biuro zawodów). Parking dla samochodów przy Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie, gdzie będzie można się posilić, wypić kawę oraz uczestniczyć na zakończenie w uhonorowaniu najlepszych zawodników w kilku kategoriach wiekowych na obu dystansach.

W pierwszej edycji zimowego maratonu MTB w Dolsku (9 stycznia) ścigało się 71 osób, w tym siedem kobiet. Było wówczas naprawdę mroźnie, trasa miejscami była oblodzona i sporo zawodników zaliczyło upadki. Najbardziej spektakularny był udziałem Michała Jaskota (MKS Polkowice), który przewrócił się tuż przed metą i stracił szanse na zwycięstwo open na Mini. Zwyciężyli wówczas: Mega - Michał Nawrocki z Ostrowa (Colex Racing Team), Mini - Wiktoria Kierat (MKS Polkowice) i Marek Weber ze Śremu (Green Bike Team).

W Biedrusku (14 lutego) było 150 startujących, którzy rywalizowali w lesie nad Wartą - w stronę Radojewa i z powrotem w stronę zabytkowego pałacu. Triumfowali wtedy: Mega - Magdalena Hałajczak i Patryk Krajewski (oboje Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Mini - Wiktoria Kierat (MKS Polkowice) i Maksymilian Bieniasz (Rowerownia Team).


Patryk Krajewski z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team) wygrał na dystansie Mega. Biedrusko, 14 lutego 2016.
Fot. Piotr Kurek

By być sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej, trzeba uczestniczyć w dwóch maratonach.

Prognoza pogody na niedzielę jest zachęcająca do jazdy na rowerze: temperatura plus 3 stopnie Celsjusza, wiatr 6 metrów na sekundę, przelotne opady śniegu.

Winter CrossBike Challenge Gogol MTB 2016

Organizator: Ognisko TKKF "Paluki" w Wągrowcu
Gdzie: Murowana Goślina
Start: godzina 12.00 - dystanse Mega (42 km), 12.15 - Mini (21 km). Zimowy maraton MTB na rowerach górskich. Boisko sportowe przy gimnazjum, ul. Mściszewska 10. Biuro zawodów przyjmuje zapisy w dniu startu od godziny 9 do 12 (także przez internet).
Więcej informacji: http://wintercrossbikechallenge.pl
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL