R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393447 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kierunek - Krosno Odrzańskie!

 

10 kwietnia  inauguracyjna edycja cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022


Grzegorz Grabarek i Mariusz Gil na ostatnich metrach maratonu MTB w Krośnie Odrzańskim. 30 maja 2021.
Fot. FOTOMTB.pl

W drugą niedzielę kwietnia (dziesiątego) w Krośnie Odrzańskim odbędzie się pierwsza, zatem inauguracyjna, edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022. Chętnych do rywalizacji nie zabraknie, w tym zawodniczek i kolarzy o znanych nazwiskach. Prognozy pogody na ten dzień są korzystne: startujący unikną deszczu i wiatru, będzie ciepło. Lubuskie miasto nad Odrą szykuje się na godne przyjęcie entuzjastów kolarstwa górskiego z całego kraju.

Dystans Giga liczyć będzie 64 kilometry, wielkość przewyższeń wyniesie plus minus 800 metrów. Trasa Mega to 42 km, Mini - 23 km, Fun i Młodzik zaś 10 kilometrów. Kierunek jazdy biegnie w tą samą stronę co w roku ubiegłym, dzięki czemu startujący na Mini będą mogli zmierzyć się z urokliwymi górkami w okolicy rzeki Odry.

– Trasa jest wielce urokliwa. Start i meta zostały usytuowane w centrum miasta, na placu Unii Europejskiej. Stąd zawodniczki i zawodnicy pojadą w stronę poligonu. Następnie skierują się na miejscowości Kamień, Gostchorze, Morsko. Za tą wsią wjadą na leśne pętle (na Giga dwie po 20 km). Wracać będę w stronę mety wokoło jezioro Glibiel w Łochowicach i dalej przez poligon. Ponad 80 procent dystansu wiedzie przez lasy Nadleśnictwa Bytnica - mówi Marek Baranowski, miejscowy fan rowerów i szef teamu MTB z Krosna Odrzańskiego.

Krosno Odrzańskie już piąty rok z rzędu organizuje maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. – Jesteśmy dobrze przygotowani do tej imprezy - mówi Tomasz Struk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Trasa w dniu zawodów będzie starannie oznakowana, ale na całym dystansie, co kilometr, będą stali żołnierze 5 Kresowego Batalionu Saperów, by wskazywać drogę startującym. Wspomagać nas będą strażacy z OSP Czarnowo, policjanci, leśnicy, tutejsi fani MTB oraz Oddział Wojskowy PTTK z Krosna Odrzańskiego.  

W tym roku odbędzie się dwanaście imprez Grand Prix Kaczmarek Electric MTB: Krosnu Odrzańskiemu przypadł zaszczyt inauguracji tego prestiżowego cyklu maratonów na rowerach górskich.– Oj, będzie się działo! - podkreśla Tomasz Struk i wskazuje ludzi, którzy wsparli swym wysiłkiem przygotowania do imprezy: nadleśniczy Piotr Niemiec, ppłk Maksymilian Libelt, Bartłomiej Krawcewicz, Krzysztof Kamiński oraz Marek Baranowski z teamem KO MTB.

Zapisy na imprezę w Krośnie Odrzańskim trwają od 11 marca (system Dotpay albo tradycyjnie przelewem na konto organizatora), rejestracja online kończy się w środę 6 kwietnia (szczegóły na stronie https://mtb.ke.pl). Jeśli ktoś zechce otrzymać pamiątkowy medal, opłata startowa musi wpłynąć na konto organizatorów do godziny 9.00 w poniedziałek 4 kwietnia.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, organizatorzy wznawiają wyścigi rowerowe dla dzieci do lat dziesięciu. W Krośnie Odrzańskim odbędą się one w Parku Tysiąclecia, niedaleko miasteczka zawodów. Zgłoszenia do nich w dniu imprezy w biurze zawodów. W minionych latach w tych wyścigach uczestniczyło 150 dziewczynek i chłopców.  

Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB zgłoszony jest do Polskiego Związku Kolarskiego, zatem mogą w nim startować zawodnicy elity kobiet i mężczyzn. Organizatorzy gwarantują premie finansowe dla najlepszych (6350,00 złotych), bogaty pakiet startowy z gadżetami, medal pamiątkowy, bony towarowe do Dobrych Sklepów Rowerowych (miejsca 1-6 kobiet i mężczyzn na Giga i Mega, także 1-3 na Mini).

W niedzielę 3 kwietnia 2022 odbędzie się objazd trasy maratonu MTB w Krośnie Odrzańskim. Zbiórka chętnych o godzinie 10.00 na placu Unii Europejskiej, skąd wszyscy ruszą w drogę. Jedni pokonają dystans Mini, pozostali Mega.

– Dziś środa 30 marca 2022. Teraz myśli swe koncentruję na tym, by inauguracja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Krośnie Odrzańskim wypadła na medal. Startujemy w niedzielę 10 10 kwietnia, mając wsparcie miejscowej władzy, wojska, leśników i tutejszych fanów kolarstwa - podkreśla Joanna Balawajder. I dodaje: - Będzie słonecznie, sportowo, rodzinnie i rekreacyjnie. Zapraszam do gościnnego miasta nad Odrą.


                           Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL