R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900078 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
To już jedenasty sezon

 

Maratony Czesława Langa i jego przyjaciół


Start do pierwszego maratonu MTB Czesława Langa i Skandii. Chodzież, 29 kwietnia 2007.
Fot. Piotr Kurek

22 kwietnia 2017 w Warszawie odbędzie się pierwszy w tym roku maraton MTB organizowany przez Czesława Langa i jego sponsorskich przyjaciół (do tej pory Skandia, od tego roku Vienna Life). Łza się w oku kręci, gdy się pomyśli o tym, że w ten sposób rozpocznie się już jedenasty sezon najbardziej prestiżowego i medialnego cyklu tego typu imprez w Polsce.

Był kwiecień 2007, gdy fani kolarstwa górskiego z całego kraju zjechali do Chodzieży, by wziąć udział w pierwszym, inauguracyjnym maratonie MTB Czesława Langa i Skandii. Rynek w tym wielkopolskim mieście, gdzie wyznaczono linię startu i mety, był wypełniony zawodnikami i kibicami. Świeciło słońce, panował nastrój sportowego święta. Na jazdę zdecydowały się Maja Włoszczowska, Magdalena Sadłecka i Aleksanadra Dawidowicz. Tak to się wszystko zaczynało...

Byłem tego dnia w Chodzieży i wystartowałem na dystansie Mini. Dojechałem do mety, kończąc swą pierwszą jazdę w maratonie MTB Czesława Langa i Skandii. W następnych dziewięciu latach, do końca 2016, byłem wierny temu cyklowi. Jako zawodnik i jako dziennikarz.

Przejechałem aż czterdzieści pięć maratonów, ostatni w październiku 2016 w Kwidzynie. Jechałem z Lang Teamem i Skandią w minionych dziesięciu latach przez Polskę. Na tym szlaku dwa razy była Białowieża, odległy Rzeszów, dramatycznie zimna i mokra Bielawa w maju 2008, Olsztyn, kilka razy wielce gościnny Nałęczów, ale najczęściej fanów rowerów i rekreacji witały wielkie miasta: Warszawa, Kraków i Gdańsk. Od kilku sezonów na listę organizatorów wpisała się nadmorska Krokowa, finały w ostatnich latach prawie zawsze wypadały w Kwidzynie.

Maratony Czesława Langa i Skandii (od tego roku Vienna Life) są wzorcowo zorganizowane. Poziom sędziowania i pomiaru czasu - bezbłędny. Rywalizację sportową wyznaczają zawodniczki i zawodnicy o głośnych nazwiskach. Ekipą, która wystawia najwięcej ludzi i kilka razy triumfowała w klasyfikacji generalnej drużyn jest poznański Euro Bike Kaczmarek Electric Team. Telewizja Polska pokazuje zmagania zawodowców i amatorów regularnie, inne media (Polskie Radio, Onet, Polska Press Grupa, "Przegląd Sportowy") też poświęcają sporo miejsca temu cyklowi.

W tym roku Lang Team zorganizuje sześć maratonów MTB. Pierwszy, jak w kilku minionych latach, odbędzie się w Warszawie, kolejne w Krakowie, Gdańsku, Krokowej, Dąbrowie Górniczej i Kwidzynie.

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2017

22 kwietnia - Warszawa
13 maja - Kraków
27 maja - Gdańsk
1 lipca - Krokowa
16 września - Dąbrowa Górnicza
30 września - Kwidzyn

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL