R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41190597 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
12 kwietnia maraton MTB w Dolsku

 

Zapowiada się wielka impreza sportowa

 

Za trzynaście dni, 12 kwietnia, w Dolsku odbędzie się maraton MTB. Jego uczestnicy rywalizować będą na dwóch dystansach - 39 km i 72 kilometrów. Jako że będzie to pierwsza impreza w tej specjalności kolarstwa górskiego w Wielkopolsce, na starcie stanie zapewne ponad 500 kobiet i mężczyzn. A może i więcej...

Dolsk od kilku już lat gości maratończyków MTB. Ścigali się tutaj, między innymi, Maja Włoszczowska i Marek Galiński, by ograniczyć się do wymienienia dwóch nazwisk najwybitniejszych przedstawicieli polskiego kolarstwa górskiego.

– Trasa będzie ciekawa i interesująca dla maratończyków MTB, sprawdzona przed rokiem. Ruszą honorowo o godzinie 11.00 (ci z Mega) na terenie ośrodka Villa Natura przy ulicy Podrzekta 3, dojadą do drogi wojewódzkiej, gdzie nastąpi start ostry - mówi Wojciech Gogolewski, jeden z organizatorów imprezy w Dolsku. – Startujący na Mini rozpoczną pedałowanie pół godziny później. Meta znajdować się będzie na terenie ośrodka Villa Natura. Dystans Mini liczy 39 kilometrów, ci z Mega pokonają 72 kilometry.

Gospodarzem imprezy jest Karolina Mróz, która szefuje ośrodkowi Villa Natura. W kwietniu 2010 startowało tutaj w maratonie MTB Grzegorza Golonko prawie tysiąc kobiet i mężczyn, przed rokiem około 500. Można być bardziej niż pewnym, że tegoroczni maratończycy będą dobrze się czuli przed startem i po jeździe na terenie kompleksu wypoczynkowego, którym kieruje Karolina Mróz.

W dniu zawodów na terenie ośrodka Villa Natura zostanie zorganizowane przedszkole rowerowe, w którym startujący rodzice będą mogli zostawić swe pociechy. Poprowadzą je kwalifikowane instruktorki.

Natomiast w świąteczny poniedziałek, 6 kwietnia, instruktorzy FTI Cycling z Poznania poprowadzą objazd trasy maratonu MTB. Zbiórka wszystkich chętnych o godzinie 11.30 na terenie ośrodka Villa Natura. Trzeba się koniecznie zjawić ze sprawnym rowerem i kaskiem, zalecane jest uprzednie zgłoszenie drogą internetową na adres: http://fti.com.pl/kalendarz eventów, co ułatwi rejestrację w dniu objazdu.

Bike Cross Maraton Gogol MTB 2015

Organizator: Villa Natura, Urząd Miasta i Gminy Dolsk, Ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Dolsk - Villa Natura, ul. Podrzekta 3
Start: godzina 11 - dystans Mega, godzina 11.30 - Mini. Biuro zawodów czynnne w sobotę od 16 do 19, w niedzielę od godziny 8 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 39 km, Mega - 72 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL