R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878375 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jedziemy do Szczecina!

 
W najbliższą niedzielę
maraton MTB w Puszczy Bukowej

Finał Skoda Pehamot Challenge Szczecin MTB Maraton odbędzie się w najbliższą niedzielę - 17 września. Będzie to trzecia tegoroczna odsłona debiutującego cyklu maratonów MTB w Szczecinie. Do tej pory edycje odbywały się w Puszczy Wkrzańskiej, Puszczy Goleniowskiej a teraz przyszedł czas na trzecią ze szczecińskich puszcz - Puszczę Bukową.

Trasa finałowej edycji do najłatwiejszych nie należy i jest najtrudniejsza z całego cyklu. Na dystansie Mini (27 km) zawodnicy będą mieli do pokonania 600 metrów przewyższenia w trudnym terenie a na trasie Mega dwa razy więcej. Wykres przewyższeń robi wrażenie i próżno w nim szukać płaskich odcinków. Cała trasa wiedzie raz w górę, raz w dół, zaś trzy najcięższe podjazdy na 6, 9 i 12 km to prawdziwe 30-procentowe nachylenia terenu. Nawierzchnia to leśne single, szerokie szutry i bruki.

Start i meta zlokalizowane będą przy ul. Kopalnianej w Szczecinie nad Jeziorem Szmaragdowym w Parku Leśnym Zdroje. Miejsce absolutnie magiczne z pięknym jeziorem powstałym wskutek zalania dawnej kopalni, wzgórzami przeszytymi setkami podziemnych poniemieckich korytarzy i tarasami widokowymi, z których rozpościera się panorama całego lewobrzeżnego Szczecina.

Zapowiada się prawdziwy, trudny maraton MTB w pięknych okolicznościach przyrody na zakończenie sezonu. Rywalizację podkręcają, jak zawsze, sponsorzy główni cyklu - Salony Jubilerskie Terpiłoowski i salon rowerowy Bike Up, więc będzie się o co ściga - w puli nagród zegarki Festiny i rowery Krossa!

Niezwykle sympatyczną Imprezę organizują bracia Bartosz i Rafał Licznerscy. W czerwcu 2017 maraton w Puszczy Goleniowekiej na trasie Mega wygrał Hubert Semczuk z Wyrzyska (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) - brązowy medalista Mistrzostw Polski w Maratonie MTB w Wałbrzychu wśród młodzieżowców.

Ja też będę w niedzielę w Szczecinie, już po raz trzeci, i z prawdziwą przyjemnością poprowadzę imprezę kolarską z mikrofonem w ręku.


                                                 Piotr Kurek
 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL