R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878368 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bukovina - maraton MTB dla twardzieli

 

11 czerwca eliminacja Pucharu Polski
i kwalifikacja do reprezentacji kraju na MŚ11 czerwca wszyscy miłośnicy rowerów będą mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu – BUKOVINA Lang Team Maraton MTB. Najtrudniejszy z maratonów organizowanych przez Lang Team będzie jednocześnie kwalifikacją do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata i eliminacją Pucharu Polski. Wystartować może jednak każdy – wystarczy rower, kask i dobre chęci.

Maraton Rowerowy Lang Team wraca do Bukowiny Tatrzańskiej po rocznej przerwie. Ci, którzy startowali w 2014 roku dobrze pamiętają wielkie emocje oraz bardzo wymagającą trasę. Bez wątpienia najtrudniejszą w całym cyklu. Ale ta edycja maratonu jest wyjątkowa nie tylko ze względu na skalę trudności, ale również miejsce jej rozgrywania. – Bukowina jest miejscem szczególnym. Tu rozgrywa się królewski etap Tour de Pologne, tu w tym roku poznamy zwyciężczynię Tour de Pologne Women, także tu, już po raz siódmy, odbędzie się Tour de Pologne Amatorów. A już 11 czerwca zapraszam serdecznie wszystkich kolarzy górskich, trasa jest wymagająca, ale dystanse są zróżnicowane i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Liczę też na udział najmłodszych, dla których przygotowujemy specjalną Paradę Rodzinną – mówi dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.


Tak było przed dwoma laty w Bukowinie Tatrzańskiej. Gotowi do startu Mariusz Kowal (2080), Patryk Piasecki (2081) i Piotr Brzózka (2199) - elita polskiego MTB.
Fot. Piotr Kurek

BUKOVINA Lang Team Maraton MTB to tradycyjnie trzy dystanse do wyboru – Mini (24 km), Medio (45 km), Grand Fondo (66 km). Wszystkie będą rozgrywane na bardzo malowniczej rundzie z dwoma trudnymi podjazdami pod Brzegi i Wierch Spiski. Dystans Grand Fondo będzie zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski w maratonach i będzie stanowił podstawę kwalifikacji do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata. Ale w Bukowinie coś dla siebie znajdą również najmłodsi fani dwóch kółek. Parada Rodzinna to krótka (7 km), łatwa trasa poprowadzona wokół hotelu BUKOVINA, czyli wymarzona okazja do wspólnej rowerowej przejażdżki w pięknym otoczeniu. – tłumaczy Edward Kuchta, członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego. – Kolarze chcą coraz częściej przyjeżdżać do Bukowiny, a my chcemy im stworzyć jak najlepsze warunki do uprawiania kolarstwa. Zwłaszcza, że ukształtowanie terenu, widoki i przyroda zachęcają do uprawiania tego sportu.

Na wszystkich chętnych czeka w Bukowinie wiele atrakcji. Najlepsi mają szansę na nagrody, wśród których są: kolarskie stroje Quest, zestawy produktów energetycznych Vitarade, akcesoria i osprzęt rowerowy Shimano, zegarki Festina, opony CST, bagażniki rowerowe Thule i kolarskie nagrody od Harfa Harryson. Podczas edycji w Bukowinie będzie rozgrywana również Premia Shimano będąca dodatkową szansą na nagrody. Nagrodą główną dla najlepszej drużyny w klasyfikacji generalnej Maratonów Rowerowych Lang Team jest skuter Zipp.


Urokliwa jazda po podhalańskich drogach i ścieżkach.
Fot. Piotr Kurek

Zapisów do BUKOVINA Lang Team Maraton można było dokonywać przez internet na stronie www.maratonylangteam.pl, a także skandiamaraton.pl do środy 8 czerwca. Zapisy będą również przyjmowane w Biurze Zawodów w piątek 10 czerwca w godzinach 16-19 oraz w sobotę 11 czerwca w godzinach 8.00-10.30.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL