R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41336779 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Znany cykl w nowych ramach

 

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017
to więcej zawodów, nagród i niespodzianek


Start zawodników elity w Wolsztynie, na prowadzeniu Michał Górniak. Rok 2016.
Fot. Piotr Kurek

Wielkopolski Żerków będzie 30 kwietnia miejscem zaciętej walki pasjonatów kolarstwa górskiego z całej Polski podczas maratonu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. To nowa lokalizacja w znanym cyklu, który w tym roku odmienia swe oblicze, oferując nowe okolice sportowej rywalizacji, jednolity standard dla wszystkich imprez oraz więcej nagród.

Terminy i lokalizacje. Grand Prix Kaczmarek Electric MTB rozgrywany będzie w tym sezonie ósmy rok z rzędu. Pierwsza impreza odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia w wielkopolskiej Rydzynie, ostatnia 1 października także w wielkopolskim Wolsztynie. Będzie ich tym roku więcej niż w minionych latach, aż dziesięć - w tym cztery nowe lokalizacje: Żerków, Żary, Strzelce Krajeńskie i Dziwiszów.

Nowością w tegorocznym kalendarzu imprez organizowanych pod parasolem Cezarego Kaczmarka będzie pierwszy wyścig w górach - 13 sierpnia w Dziwiszowie pod Jelenią Górą. Do tej pory wszystkie maratony odbywały się tylko na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce.


Andrzej Kaiser, Cezary Kaczmarek i Marek Konwa. Wolsztyn 2016.
Fot. Piotr Kurek

Żerków gościł w latach 2013 i 2014 najlepszych naszych kolarzy górskich, którzy toczyli tutaj walkę o tytuły mistrzów Polski w kolarstwie górskim; zdobyli je w tym miejscu rok po roku Maja Włoszczowska i Marek Konwa.

Trzy dystanse. Organizatorzy przyjęli w tym roku założenie, że wszystkie trzy dystanse będą krótsze od tych z lat poprzednich. I tak trasa Mini (od 15 do 25 km) adresowana jest dla osób, które tak na dobrą sprawę zaczynają przygodę z rowerem, Mega (od 30 do 50 km) - dla tych co to już mają pewne doświadczenie i siły, wreszcie Giga (od 60 do 80 km) - dla najbardziej wytrwałych i najlepszych.

Jednolity standard. Przez cały tegoroczny cykl będzie obowiązywał jednolity standard organizacji imprezy: te same nagrody, te same posiłki, tak samo zorganizowane bufety na trasie, ten sam spiker zawodów, czy wreszcie losowanie nagród po wyścigu. Do tej pory główny wysiłek przeprowadzenia imprezy opierał się na lokalnych organizatorach, w związku z tym na każdej edycji jedzenie czy też nagrody były na zróżnicowanym poziomie.


"Eurobajki" najlepszą ekipą cyklu Grand Prix Kaczmarek. Wolsztyn, 2016.
Fot. Piotr Kurek

Nowości. Od tego roku dzieci, które mają swój wyścig, będą dostawać takie same numery startowe i takie same medale jak dorośli. Na każdej edycji rozgrywana będzie rywalizacja w kategorii Premia Lotna Superior (dystanse Giga i Mega - oddzielnie dla kobiet i mężczyzn) oraz klasyfikacja górska DT Swiss (startujący zdobywać będą punkty w Żerkowie, Żarach, Zielonej Górze i Dziwiszowie). Organizatorzy wprowadzają możliwość dokonania opłaty startowej za kilka imprez z góry.

Zamiast podsumowania. Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, na którego zawody przyjeżdżali czołowi zawodnicy rodzimego kolarstwa górskiego, w tym roku zmienia swe organizacyjne ramy i oferuje nowe miejsca lokalizacji. Organizatorom przybyło nowych sponsorów z branży rowerowej, jak choćby firma DT4YOU z Obornik. Nad całością czuwa Joanna Balawajder, znana zawodniczka MTB i koordynator z ramienia Stowarzyszenia Bike & Run Promotion, które niedawno powstało, i które odtąd będzie wspomagać także aktywność lokalnych animatorów sportu i rekreacji (Rafała Chmiela w Strzelcach Krajeńskich, czy choćby Rafała Nowaka w Nowej Soli).

                                               Piotr Kurek

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017

2 kwietnia - Rydzyna
30 kwietnia - Żerków
14 maja - Żary
28 maja - Sulechów
11 czerwca - Zielona Góra
25 czerwca - Kargowa
9 lipca - Strzelce Krajeńskie
13 sierpnia - Dziwiszów
3 września - Nowa Sól
1 października - Wolsztyn

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL