R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41301952 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Zaczynamy 10 kwietnia w Dolsku

 

Bike Cross Maraton Gogol MTB 2016


Przed rokiem w Dolsku najszybciej dystans Mega pokonał Paweł Górniak (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team). Tuż za nim przyjechał Przemysław Rozwalka (z prawej). Kwiecień 2015.
Fot. Piotr Kurek

Już 10 kwietnia 2016 zjadą się do Dolska amatorzy kolarstwa górskiego z całej Wielkopolski. W ten niedzielny poranek wystartuje największy w zachodniej Polsce cykl maratonów o nazwie Bike Cross Maraton Gogol MTB 2016. Początek tego cyklu przez wielu uznawany jest jako otwarcie sezonu MTB w tej części Polski i zapewnia dużą dawkę wrażeń i ogrom satysfakcji – w ubiegłym roku na starcie stanęło ponad 750 uczestników.

To już siódmy raz miłośnicy kolarstwa rozpoczną zmagania w Dolsku - głównie ze swoimi słabościami, ale również z rywalami na trasach MTB w Wielkopolsce. Finał odbędzie się we wrześniu w Łopuchowie, a w międzyczasie można będzie wystartować w wielu emocjonujących maratonach, które odkryją przed uczestnikami piękno wielkopolskich terenów.


 

Do nadchodzących nowości można zaliczyć fakt pojawienia się dwóch nowych/starych lokalizacji. Chodzież to nowe miejsce w naszym cyklu, ale sama trasa (Gontyniec) znana jest z innych cykli MTB (Skandia Maraton Lang Team przez pięć lat - od 2007 do 2011), natomiast Czerwonak to wielce znana w środowisku Wielkopolan „Dziewicza Góra” (143 metry nad poziomem morza).


Marek Galiński, Grzegorz Golonko i Andrzej Kaiser. Dolsk, 10 kwietnia 2010.
Fot. Piotr Kurek

Cyklowi Bike Cross Maraton Gogol MTB od wielu lat towarzyszy hasło „Rodzinnie i wyścigowo”, które znakomicie pokazuje, że można prowadzić ostrą rywalizację na trasie, a potem cieszyć się spędzonym czasem w rodzinnym gronie i na spokojnie ochłonąć po emocjach, jakie zawsze towarzyszą współzawodnictwu.


Paweł Rychlicki, kiedyś kolarz grupy Mróz - teraz znakomity masters (szosowy mistrz świata z roku 2014), dojeżdża do linii mety z synem Oskarem. Dolsk, kwiecień 2015.
Fot. Piotr Kurek 

Tegoroczna trasa wyścigu w Dolsku może zaskoczyć pasjonatów MTB o długim stażu, ponieważ uległa dość znacznej modyfikacji - charakterystyczne asfaltowe łączniki ulegną dramatycznemu skróceniu, tak jak i sama trasa. Będzie krócej, ale zdecydowanie ciekawiej. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby w okolicach Dolska startujący maksymalnie się utrudzili. I to na obu dystansach.

Uczestnicy rywalizować będą 10 kwietnia 2016 na dwóch dystansach – Mini (24 km) i Mega (59,6 km).


Fani MTB ze Świnoujścia i Szczecina w Dolsku. Kwiecień 2015.
Fot. Piotr Kurek

Tradycyjnie już start nastąpi z miasteczka rowerowego, które powstanie na tą okazję na terenie ośrodka "Villa Natura".

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie www.gpmtb.pl 

Bike Cross Maraton Gogol MTB 2016

10 kwietnia - Dolsk
1 maja - Chodzież
5 czerwca - Wyrzysk
19 czerwca - Mosina
26 czerwca - Skoki
10 lipca - Mściszewo/ Binduga
7 sierpnia - Suchy Las
21 sierpnia - Czerwonak
28 sierpnia - Stęszew
25 września - Łopuchowo 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL