R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41302141 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
W niedzielę jedziemy do Wyrzyska

 

Górska trasa wielkopolskiego maratonu MTB


Ciekawe, czy w Wyrzysku wystartuje Hubert Semczuk, mieszkaniec tego miasta, trzeci kolarz ubiegłorocznych mistrzostw Polski w maratonie MTB w Wałbrzychu w kategorii U23?
Fot. archiwum Huberta Semczuka

W najbliższą niedzielę, 27 maja, w Wyrzysku odbędzie się druga edycja tegorocznego cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami: 28 km (Mini) i 56 kilometrów (Mega). Startujący znajdą wszystko to, co jest esencją kolarstwa górskiego.

Będzie to już szóste spotkanie maratończyków MTB w Wyrzysku. Jedni (ci, którzy tu już byli) ponownie zmierzą się fantastyczną trasą, debiutanci zachwycą się jej urodą. Nie zabraknie bruku jak na Paryż-Roubaix, będą podjazdy i zjazdy, pewnie i trochę błota też się znajdzie. Na dystansie Mega trzeba przejechać 56 kilometrów w poziomie i prawie 1000 metrów w pionie.

Niedzielna impreza w Wyrzysku jest drugą w tym roku (po Dolsku - 8 kwietnia) w cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. W tej inauguracyjnej wzięło udział ponad 500 osób, równie ludnie zapewne będzie w najbliższą niedzielę w Wyrzysku.

Biuro zawodów przyjmuje zapisy od godziny 8.00. O godzinie 11.15 wystartują zawodniczki i zawodnicy na trasie Mega, o 11.30 - ci z Mini. Miejsce startu i metę wyznaczono, jak przed rokiem, na Stadionie Miejskim przy ulicy Parkowej.

I jeszcze jedno: w Wyrzysku policjanci z całego kraju oraz przedstawiciele innych służb mundurowych rywalizować będą w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Maratonie MTB pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Mówiąc w wielkim skróćie, funkcjonariusze zamienią mundur na stroje kolarskie i staną na linii startu, by powalczyć na dystansie 28 km (Mini) o puchar Komendanta Głównego Policji, a tym samym o tytuł mistrzowski najlepszego policjanta i policjantki, a także najlepszego przedstawiciela innych służb mundurowych w kolarstwie górskim.

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL