R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902585 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Dąbrowa Górnicza czeka na kolarzy MTB

 

Czwarta edycja Skandia Maraton Lang Team


Przed rokiem Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) wywalczył w Dąbrowie Górniczej tytuł mistrza Polski w maratonach MTB.

Już tylko dwa dni dzielą nas od czwartej edycji Skandia Maraton Lang Team. Po Warszawie, Krakowie i Krokowej przyszedł czas na Dąbrowę Górniczą. 8 czerwca miasto ugości pasjonatów MTB.

Dąbrowa Górnicza to nie tylko przemysł - to także piękna, zielona miejscowość, bogata w jeziora i lasy. W najbliższą sobotę właśnie tutaj odbędzie się kolejna edycja Skandia Maraton Lang Team. - Po sukcesie zeszłorocznych Mistrzostw Polski w Maratonach MTB, organizowanych wspólnie z Lang Teamem, gdzie na linii startu stanęło ponad 700 zawodników, w tym roku liczymy na jeszcze większą frekwencję wśród startujących - mówi Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Jeszcze większa frekwencja? Bardzo prawdopodobne!

- Na południu zawsze mamy wysoką frekwencje. Dowodem jest liczba osób, które pojawiły się na starcie maratonu w Krakowie. Pod Wawelem padł rekord frekwencji, wystartowało ponad 1600 kolarzy. Wierzę, że wielu spośród tych uczestników zawita także do blisko położonej Dąbrowy Górniczej - mówi Paweł Ziemba, prezes Zarządu Skandia Życie TU SA. - Dąbrowa bardzo chętnie przyjmuje nasz cykl. Cieszy mnie, że jedna z edycji odbywa na Śląsku, ponieważ jest tu wielu miłośników dwóch kółek. To bardzo ciekawe miejsce do budowania społeczności kolarskiej - dodaje Paweł Ziemba.

Trasa i dystanse

Kolarskie miasteczko Skandia Maraton powstanie w parku Hallera, w samym centrum Dąbrowy Górniczej. Zawodnicy będą mieli do wyboru 4 dystanse: Rodzinny liczący 10 km, Mini - 39 km, Medio - 68 km i najdłuższy odcinek - Grand Fondo liczący 89 km. Trasa zawodów przebiegać będzie malowniczymi terenami rekreacyjnymi wokół miasta, wzdłuż jezior Pogoria, ścieżkami asfaltowymi i drogami leśnymi. Jest zróżnicowana technicznie, z licznymi pojazdami i zjazdami, drogami szutrowymi i leśnymi.

- W zeszłym roku przed mistrzostwami Polski, wielu mówiło, że Dąbrowa Górnicza to płaski teren i łatwe trasy. Część z nich zweryfikowała swój pogląd, zwłaszcza na najdłuższych dystansach, gdzie mocno dały się we znaki strome podjazdy i mnóstwo interwałów - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Nagrody

W Skandia Maraton Lang Team uczestnicy walczą nie tylko o zwycięstwo, ale też o liczne nagrody. W Dąbrowie Górniczej najlepsi mogą liczyć na: wycieczki do Trentino, zegarki Festina, zestawy produktów energetycznych Vitarade, okulary Polaroid, stroje kolarskie QUEST, nagrody ufundowane przez Harfa-Harryson, akcesoria i osprzęt rowerowy ufundowany przez Shimano.

Główna nagroda - Jeep Compass!

By liczyć się w walce o samochód trzeba wziąć udział w konkursie: „Rower moja pasja”. Należy także wystartować i ukończyć przynajmniej trzy edycje Skandia Maraton Lang Team. Na trasie każdej z nich - obecne jest mobilne studio fotograficzne. By liczyć się w walce o Jeepa - trzeba dać się sfotografować - i fotografią udowodnić, że..."Rower to - moja pasja"! Zwycięzcę poznamy 28 września w Kwidzynie.

Skandia Maraton Lang Team w Dąbrowie Górniczej w mediach

Relacje z maratonu w Dąbrowie Górniczej pojawią się w programach Telewizji Polskiej. Pierwsza z nich w niedzielę, 9 czerwca, na antenie TVP 1, o godz. 16.50, tuż przed programem Teleexpress. Nie zabraknie ich także w TVP Sport, TVP Info, w serwisach radia RMF FM, portalu Onet.pl, w tygodniku "Wprost", "Przeglądzie Sportowym", dziennikach regionalnych wydawanych przez grupę Polskapresse oraz w wielu magazynach i portalach rowerowych.


8 czerwca
Skandia Maraton Lang Team

Organizator: Lang Team, Skandia -sponsor tytularny, Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza - współorganizator
Gdzie: Dąbrowa Górnicza - park Hallera
Start: godzina 11 - dystans Grand Fondo, 11,10 - Medio, 11.15 - Mini, 11.20 - Rodzinny. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 10 km, Mini - 39 km, Medio - 68 km, Grand Fondo - 89 km
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL