R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41322664 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Magdalena Hałajczak i Andrzej Kaiser
w rolach głównych na 100 kilometrów

 

Maraton MTB Michałki 2014 w Wieleniu
rozpisany na 596 kobiet i mężczyzn


Magdalena Hałajczak i Gerard Wlekły kończą jazdę na dystansie 100 km
.
Fot. Anna Olszańska - Facebook.pl/ AnnaOlszanskaFotografia

W sobotę 20 września w Wieleniu odbyły się Michałki 2014, najstarszy wielkopolski maraton MTB. Była to już jedenasta edycja imprezy, która ma stałe i coraz liczniejsze grono sympatyków. Startujący mieli do pokonania trzy dystanse a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Na trasie Giga o długości 100 kilometrów triumfowali Magdalena Hałajczak z Poznania i Andrzej Kaiser z Bytowa (oboje Euro Bike Kaczmarek Eletric MTB Team). W zawodach wzięło udział 596 kobiet i mężczyzn, towarzyszyły im wyścigi dzieci w liczbie 164.

Kiedy zawodniczki i zawodnicy przyjechali do Wielenia, nad miastem i okolicą unosiła się mgła. Było cokolwiek wilgotno, choć deszcz nie padał. Kiedy ci z dystansów Giga (100 km) i Mega (57 km) o godzinie 10 ruszyli w drogę, zaczęło się przejaśniać, pojawiło się słońce.

Mówiąc w wielkim skrócie, pogoda nie popsuła zabawy prawie 600 startującym maratończykom (dokładnie 596) z całej Polski. Ostatecznie było ciepło ponad miarę, słonecznie.


Podjazd w lesie. Na prowadzeniu Maciej Zabłocki.
Fot. Anna Olszańska - Facebook.pl/ AnnaOlszanskaFotografia

W Wieleniu uwaga zawsze koncentruje się na herosach polskiego MTB, czyli tych, którzy decydują się na start na dystansie 100 kilometrów. Dotyczy to i kobiet, jak i mężczyzn. Przyjechali i ruszyli w drogę: Andrzej Kaiser, Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy, Piotr Cibart, Maciej Kasprzak oraz niezawodna Magdalena Hałajczak.

Komunikat z trasy, po 77 kilometrze, informował publiczność, że na czele znajduje się trzech zawodników: Andrzej Kaiser, Bartosz Banach i Maciej Kasprzak. Okazało się, że od osiemdziesiętego kilometra przewodzili stawce zawodników już tylko Andrzej Kaiser i Bartosz Banach.


Remigiusz Gil (19 marca br. ukończył 18 lat) dystans Mini (34 km) pokonał jako pierwszy w godzinę. Syn 13-krotnego mistrza Polski Dariusza Gila pokazał dziś swój talent i klasę.
Fot. Anna Olszańska - Facebook.pl/ AnnaOlszanskaFotografia

Na metę, w dobrym czasie, jako pierwszy zameldował się Andrzej Kaiser, chwilę po nim Bartosz Banach, trzeci był Zbigniew Górski. Natomiast wśród kobiet triumfowała Magdalena Hałajczak. Jazdę na Giga ukończyło 56 osób, w tym cztery dzielne panie: poza Magdaleną Hałajczak także Marta Balcerzak, Daria Kasztarynda i Dorota Kuleczka.

Na Mega (57 km) wygrali Małgorzata Zellner z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Eletric MTB Team) i Michał Górniak z Piły (Duda- Cars Rybczyński MTB Team), na Mini (34 km) - Remigiusz Gil i Anna Sagan (oboje Strzelce Krajeńskie).


Burmistrz Wielenia i autor Wielkopolskiego Rowerowania. Z Michałkami, wielkopolską imprezą sportowo-rekreacyjną, jestem związany więzami sympatii i szacunku nieprzerwanie od 2001 roku.
Fot. Anna Olszańska - Facebook.pl/ AnnaOlszanskaFotografia

W wyścigach dzieci wzięło udział 164 młodych adeptów kolarstwa.

Sobota 20 września w Wieleniu wyznacza nowe rekordy uczestnictwa w najstarszym wielkopolskim maratonie MTB. Organizatoram - przede wszystkim Tomaszowi Kaczmarkowi i setce wspierającyh go ludzi - należą się słowa pochwały za przygotowanie, przeprowadzenie imprezy i bogactwo nagród. Do zobaczenia za rok na Michałkach 2015.

                                                                   Piotr Kurek

 


Wyniki maratonu MTB Michałki w Wieleniu na stronie http://pulsarsport.pl/?go=wyniki&id=2014

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL