R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308643 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Wielkopolanie sprawdzą się w Bawarii

 

16. Spessart-Bike Marathon w najbliższą niedzielę


Marek Konwa (od lewej), Andrzej Kaiser, Krzysztof Krzywy, Mateusz Rybczyński i Zbigniew Górski. Pierwsza piątka najlepszych zawodników na dystansie Mega - 50 kilometrów podczas trzeciej edycji Kaczmarek Electric MTB. Kargowa, 17 czerwca 2012.

Już są prawie spakowani, wyjeżdżają w sobotę wcześnie rano. Sześcioro wielkopolskich pasjonatów MTB udaje się do Bawarii, gdzie w niedzielę w miejscowości Frammersbach wystartują w imprezie o nazwie Spessart-Bike Marathon. Będzie to już szesnasta edycja zawodów, które poza Niemcami gromadzą fanów kolarstwa górskiego także z Belgii, Holandii, Skandynawii, jak również innych krajów Europy.

Paulina Iga Kamińska z Poznania jest jedyną kobietą w tym teamie i zamierza przejechać dystans Giga, czyli 117 kilometrów o wielkości przewyższeń 3100 metrów. Będzie miała wsparcie dwóch mężczyn na tej trasie - Radosława Tecława z Bydgoszczy i Mateusza Rybczyńskiego z Poznania.


Michał Górniak (727 - z lewej) jedzie z nadziejami do Niemiec. Kargowa, 17 czerwca 2012, pierwsza linia startujących. W tej imprezie na dystansie Mega (50 km) zajął dziewiąte miejsce.

Michał Górniak z Piły, Tomasz Nowak z Poznania i Bartosz Brzeziński z Poznania zmierzą się z dystansem Mega - 67 kilometrami, gdzie łączna wielkość przewyższeń wynosi 1700 metrów.

Idea wyjazdu zrodziła się z takiej oto okoliczności, że rodzice Bartka Brzezińskiego mieszkają w Thungen, niedaleko od trasy maratonu MTB, który odbędzie się w wielce malowniczych okolicach Bawarii. Dom Małgorzaty i Jarosława Brzezińskich będzie schronieniem na czas przed i po wyścigu.


Paulina Iga Kamińska i Mateusz Mróz. Oboje startowali w trzeciej edycji Kaczmarek Electric MTB. Kargowa, 17 czerwca 2012.

Dzielnych sześcioro maratończyków MTB wspierać będą także Polacy mieszkający w okolicy.

Co tu dużo mówić, Radosław Tecław i Mateusz Rybczyński chcą powalczyć o zwycięstwo, może o główną nagrodę finansową, która wynosi 600 euro dla triumfatora na dystansie Giga. Paulina Iga Kamińska dopiero zdobywa doświadczenie kolarskie, ale ma sporo sukcesów i determinacji, by nie schodzić z podium.

Mateusz Rybczyński w minioną niedzielę zajął czwarte miejsce w Kargowej, dystans Mega - 50 km, za Markiem Konwą, Andrzejem Kaiserem i Krzysztofem Krzywym. A więc za polskim olimpijczykiem 2012 na Londyn z Wilkanowa i znakomitymi polskimi maratończykami MTB.


Rodzina. Małgorzata i Jarosław (rodzice), Bartosz (syn) Brzezińscy oraz Katarzyna Pawłowska. Poznań, 26 lutego 2012 - IV Memoriał Marka i Zbyszka na poznańskich Winogradach.

Paulina Iga Kamińska, Radek Tecław i Matuesz Rybczyński startują w niedzielę o 8 rano, pozostała trójka pół godziny później.

Sympatią Bartka Brzezińskiego jest Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik), tegoroczna mistrzyni świata w kolarstwie torowym z Melbourne, która w sobotę 23 czerwca rywalizować będzie na trasach wokół Sędziszowa i Jędrzejowa o tytuł krajowej championki w wyścigu ze startu wspólnego. Przygotowywała się solidnie do imprezy w Świętokrzyskiem we włoskim Livigno i Bartek będzie mocno trzymał w sobotę kciuki, by jej się powiodło. Najlepiej na złoty medal i koszulkę mistrzyni Polski.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL