R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873486 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rowerami przez puszczę

 

Murowana Goślina: 4 lipca ogólnopolski maraton MTB

W najbliższą niedzielę, 4 lipca, w Murowanej Goślinie o godzinie 10.00 rozpocznie się ogólnopolski maraton na rowerach górskich, którego trasa przebiegać będzie najpiękniejszymi drogami i ścieżkami Puszczy Zielonka.

Impreza ta jest pomyślana jako wielkie święto nie tylko wielkopolskich pasjonatów MTB - amatorów, jak i bardziej profesjonalnie przygotowanych cyklistów. I jedni, i drudzy znajdą dla siebie odpowiednią trasę.


Druga edycja maratonu MTB w Murowanej Goślinie. 13 maja 2007.

Jako pierwsi o godzinie 10 ruszą na trasę startujący na dystansie Giga. W tym roku będzie to dokładnie 105 km 702 metry. Wielkość przewyższeń wyniesie 800 metrów. Zawodniczki i zawodnicy rozpoczną pedałowanie na Nowym Rynku (osiedle Zielone Wzgórza), by jechać obok Jeziora Bolechowskiego, miejscowości Huciska, jeziora Głęboczek, Worowa, Dzwonowa i Dzwonowa Leśnego. Dalej będą wsie Stęszewice, Osadnik, Gniewkowo, Łagiewniki, Krześlice, Złotniczki, piękny Trakt Bednarski, także Trakt Poznański i podjazd na Dziewiczą Górę. I stamtąd mocne pedałowanie na metę, która usytuowana będzie na Nowym Rynku na osiedlu Zielone Wzgórza.

Godzinę później, o 11, rozpoczną jazdę startujący na dystansach Medio i Mini. Jednym z nich będzie burmistrz miasta i gminy Murowana Goślina Tomasz Łęcki.

– Będzie to mój czwarty start. W 2006 roku jechałem na Mini, rok później nie brałem udziału jako maratończyk w imprezie. W roku 2008 znów na Mini, przed rokiem - po raz pierwszy na dystansie Mega. W tym roku również na Mega. Pojadę na dobrym rowerze marki Corratec. Mam dużo obowiązków, ale raz w tygodniu, zawsze w sobotę, pokonuję na nim kilkadziesiąt kilometrów. Czynię tak z dużą regularnością. W sumie, w tym roku zbliżam się powoli do granicy 1000 pokonanych kilometrów. Jest ciepło, drogi Puszczy Zielonka pełne są piachu, ale mam nadzieję, że drugi start na Mega będzie lepszy od ubiegłorocznego - podkreślił Tomasz Łęcki.


Burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki (4123) wraz z goślinianami przed startem do maratonu 2009.

Niedzielny maraton to duże przedsięwzięcie, gdyż wystartuje w nim - jak oczekują burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki i Grzegorz Golonko - szef firmy G&G Promotion, która organizuje imprezę od strony sportowej - minimum tysiąc ludzi na rowerach górskich. Będą oni mieli trzy dystanse do pokonania: Giga - 105 km, Mega - 68 km i Mini - 37 km.

Mieszkańców Murowanej Gośliny wystartuje zapewne kilkudziesięciu, a wśród nich Ryszard Pomin - radny powiatu poznańskiego oraz Zbyszek Krugielka - przewodniczący Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie.

Maraton w Murowanej Goślinie jest świętem kolarskiej Wielkopolski, wydarzeniem łączącym wielu ludzi. W czerwcu 2006 roku odbył się on po raz pierwszy. Rok później maratończycy startowali 13 maja 2007, w ostatnich dwóch latach - w kwietniu 2008 i kwietniu 2009.


W 2007 maraton MTB w Murowanej Goślinie na dystansie Giga wygrał Marek Cichosz (DHL-Author).

4 lipca 2010 będzie piątą edycją maratonu w Murowanej Goślinie, organizowanego od poczatku przez władze Murowanej Gośliny i firmę G&G Promotion. Wsparcia udzielają także samorząd wojewódzki i Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zielone Wzgórza" w Murowanej Goślinie.


Maraton MTB w Murowanej Goślinie odbędzie się już po raz piąty.

Od ostatnich dwóch sezonów Murowana Goślina kojarzy się maratończykom z długo oczekiwaną po przerwie zimowej inauguracją cyklu MTB Marathon. W tym roku, za sprawą bardzo nieszczęśliwych wydarzeń (katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem), wyścig w tej podpoznańskiej miejscowości został przeniesiony na najbliższą niedzielę i będzie niejako oddechem pomiędzy klasycznymi wyścigami górskimi. Pierwotnie był planowany na 18 kwietnia 2010.

Ramowy program Powerade Suzuki MTB Marathon 2010 - Murowana Goślina

godz. 7.00 - 9.30 - zapisy w Biurze Zawodów
godz. 9.15 – wspólne zdjęcie goślinian startujących w MTB Marathonie – zbiórka przy scenie
godz. 9.30 - 9.55 - ustawianie uczestników w sektorach startowych, dystans Giga
godz. 10.00 - start maratonu na dystansie Giga
godz. 10.30 - 10.55 - ustawianie uczestników w sektorach startowych, dystans Mega, Mini
godz. 11.00 – 11.15 - starty maratonów, dystanse Mega, Mini
godz. 11.30 - 15.00 - imprezy towarzyszące dla kibiców (między innymi Giełda Turystyczna „Wpadnij z sąsiedzką wizytą", patrol konny, zabawy dla dzieci),
godz. 14.00 – 14.30 - pokaz trialu w wykonaniu mistrza Polski Marcina Bugajewskiego
godz. 15.00 - dekoracja zwycięzców dystansu Mini
godz. 15.45 – 16.15 - pokaz trialu w wykonaniu mistrza Polski Marcina Bugajewskiego
godz. 17.00 - dekoracja zwycięzców dystansów Mega i Giga
ok. godz. 17.30 - losowanie nagród (tombola)
godz. 19.00 - zamknięcie trasy Powerade Suzuki MTB Marathon 2009 na wszystkich dystansach.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL