R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41309883 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Główne nagrody pojechały
do Częstochowy i Wrocławia

 

Poznaniak na najwyższym miejscu podium
podczas maratonu MTB w WieruszowieAgnieszka Uroda-Hampelska z Częstochowy oraz Rafał Adamczyk z Wrocławia otrzymali, jako zwycięzcy, główne nagrody VI Niepodległościowego Maratonu MTB w Wieruszowie. Razem z nimi organizatorzy imprezy: Janusz Stasiewicz (od lewej), Robert Zych (od prawej) oraz burmistrz Wieruszowa Rafał Przybył (przy podium) oraz Wojciech Kwiecień - fundator głównych nagród.
Fot. Piotr Kurek

VI Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów 2015 zgromadził dzisiaj ponad 250 pasjonatów jazdy na rowerze, miał dobry sportowy poziom i był godnym uczczeniem naszego narodowego święta.

Ruszyli na trasę o 11.30 spod siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej Pieczyska. Wcześniej powodzenia i bezpiecznego dojazdu na metę życzył im burmistrz Wieruszowa Rafał Przybył. Zawodniczki i zawodnicy niespiesznie przejechali prawie kilometr na start ostry, po którym przyszło im pokonać ponad 45 kilometrów na trzech rundach (mężczyzni) i 30 km na dwóch okrążeniach (kobiety).


Rafał Adamczyk (142) praktycznie od startu do mety cały czas prowadził i wygrał rywalizację mężczyzn.
Fot. Piotr Kurek

Już na pierwszym okrążeniu uformowała się trzyosobowa czołówka. Stanowili ją: Rafał Adamczyk z Wrocławia, Wiktor Richter z Koźminka i Tomasz Łukawski z Bolesławca. Za nimi jechał samotnie Szymon Matuszak z Poznania, dalej kilka kilkuosobowych grup.

Pierwszą rundę wśród pan najszybciej pokonała Aleksandra Trzebińska z Koźminka.


Burmistrz Wieruszowa Rafał Przybył pilnie obserował zmagania kolarzy, na zdjęciu z Klaudią Bielawską z Koźminka (miała problemy techniczne z rowerem) - kilkakrotną mistrzynią Polski.

Fot. Piotr Kurek

Na drugim okrążeniu Rafał Adamczyk z Wrocławia, Wiktor Richter z Koźminka i Tomasz Łukawski z Bolesławca nadal znajdowali się na prowadzeniu, na finiszową kreskę jako pierwszy przyjechał Rafał Adamczyk.

– Przed rokiem też tu startowałem i w klasyfikacji open zająłem szóste miejsce. Dziś byłem pierwszy. Mam 25 lat, mieszkam we Wrocławiu i jakoś specjalnie się do tego wyścigu nie szykowałem. Wygrana, co naturalne, cieszy - to słowa Rafała Adamczyka.


Deszcz przydał trochę jesiennego kolorytu zawodom.
Fot. Piotr Kurek

Drugi w klasyfikacji open był Tomasz Łukawski z Bolesławca, trzeci Michał Nawrocki z Ostrowa Wielkopolskiego. Miejsca od czwartego do szóstego zajęli: 4. Jarosław Ziółkowski z Łodzi, 5. Rafał Łukawski z Poznania i 6. Szymon Matuszak z Poznania.

– Bardzo mi się ten maraton MTB podobał - mówi Rafał Łukawski z Poznania, zwycięzca w kategorii M4. – Zastanawiałem się, co robić w Dniu Niepodległości - sportowo oczywiście - i dobrze zrobiłem, wybierając się pod Wieruszów. Wygrałem, z czego się cieszę. W tym miejscu trzeba koniecznie dodać, że w miniony weekend Rafał Łukawski startował w Łebie w Duathlonie na Wydmach (sobota) i maratonie MTB (niedziela) i w rywalizacji na rowerach w swej kategorii wiekowej też był pierwszy.


Oni zajęli miejsca w pierwszej szóstce klasyfikacji open:  Michał Nawrocki (od lewej) - był trzeci, Rafał Łukawski - piąty i pierwszy w kategorii M4, Szymon Matuszak - szósty.
Fot. Piotr Kurek

Kobiety miały dziś w wieruszowskim maratonie MTB dwie rundy do pokonania. Wygrała Agnieszka Uroda-Hampelska z Częstochowy przed Aleksandrą Trzebińską z Koźminka i Mają Drelak z Bralina. Czwarta była Małgorzata Zimnicka z Łasku, piąta Marta Mikołajczyk z Łodzi (znana blogerka "Mama na rowerze").Agnieszka Uroda-Hampelska (z lewej) i Aleksandra Trzebińska - dwie najlepsze panie w rywalizacji kobiet.
Fot. Piotr Kurek

W imprezie wzięlu udział zawodnicy z całej Polski: między innymi z Krakowa, Wieliczki, Gliwic, Opatowa, Bytomia, Katowic, Bełchatowa, Opola, Łodzi, Będzina, Płocka, Wrocławia, Kalisza i Warszawy

– Ta impreza odbyła się dziś po raz szósty - cieszył sie Janusz Stasiewicz, jej animator i współtwórca. – Zaczynaliśmy od sportowej zabawy dla naszych mieszkańców, dziś okazało, że chce do nas przyjeżdżać cała Polska - podkreślił. Zadowolenia także nie krył Robert Zych, który wziął na siebie wiele organizacyjnych obowiązków. Pogoda generalnie dopisała, choć po raz pierwszy w historii imprezy trochę pokropił deszcz.


Szymon Matuszak (178) z podniesioną rękę przyjechał dziś do Wieruszowa, by sportowym wysiłkiem uczcić pamięć zmarłego kolegi z teamu MTB Volkswagen Samochody Użytkowe - Sebastiana Swata.
Fot. Piotr Kurek

Byłem dziś w Pieczyskach pod Wieruszowem. Startujący chwalili trasę, jej oznakowanie, także aprowizacyjne talenty pani Jadwigi Zygmunt i jej koleżanek (bardzo pyszna grochówka). Były medale i nagrody finansowe dla najlepszych. Nagroda ufundowana przez Wojciecha Kwietnia z Opola (sesja w Body Geometry Fit Studio, czyli prawie 4-godzinne badanie i ustawienie roweru do kolarza, by idealnie dopasować parametry roweru do cyklisty) trafiła w ręce zwycięzców - Agnieszki Urody-Hampelskiej i Rafała Adamczyka.

Na krótszej trasie (około 10 kilometrów) ścigały się także dziewczęta i chłopcy do lat trzynastu - w liczbie pięćdziesięciu W sumie było to rowerowe święto w Dniu Niepodlegości z udziałem ponad 250 startujących.

Organizatorzy mogą być zadowoleni i dumni, że hasło Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów 2015 wywołało taki oddźwięk w kraju, i że ścigali się w nim zawodnicy - amatorzy o utytułowanych nazwiskach. Bo do takich zaliczam Rafała Łukawskiego, Dariusza Drelaka, Michała Nawrockiego, Rafała Adamczyka, czy też Szymona Matuszaka i Jarosława Ziółkowskiego.

Startujący w wieruszowskim maratonie MTB minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego kilka dni temu Sebastiana Swata - sympatycznego człowieka i wielce utalentowanego zawodnika MTB.


                                                                                 Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL