R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873371 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Daria Kasztarynda i Michał Gehrke
triumfują u siebie, czyli w Chodzieży

 

Maraton MTB "Kaczmarka" na prawie 300 osób


Michał Gehrke (z lewej) i Grzegorz Grabarek walczą o zwycięstwo. |
Fot. FOTOMTB.pl


Michał Gehrke (Rybczyński-Bikes Remmers Team) triumfował dziś w Chodzieży podczas szóstej już edycji Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2023. Dystans Giga pokonał najszybciej, w czasie 2:44:05. Mieszka w Chodzieży, zrobił więc prezent sobie, rodzinie, znajomym i miastu. Tak samo uczyniła Daria Kasztarynda (Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe).

Świeciło słońce, zawodniczki i zawodnicy zmagali się z górkami i wzniesieniami wokół podchodzieskiego Gontyńca. Było co robić na przepięknej widokowo trasie. Jeszcze zanim fani MTB ruszyli w trasę, kibice spekulowali, kto teź dziś będzie lepszy: Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich (Euro Bike Team) czy też Grzegorz Grabarek (TBM  Sustems)? A może ktoś jeszcze?

Ostatnie komunikaty z trasy (60 km) wskazywały, że na prowadzeniu jest trzech zawodników: Gil, Grabarek i Gehrke. Na finiszowej kresce pojawiło się dwóch zawodników: Gehrke i Grabarek. Stoczyli oni zaciętą walkę o zwycięstwo. Uzyskali ten sam czas, ale minimalnie - o przysłowiowy błysk szprychy - był szybszy chodzieżanin. Trzeci, ze stratą 11 sekund do tej dwójki, uplasował się Mariusz Gil.  

Na trasie Giga wystartowało 29 osób, w tym trzy panie. Wygrała Daria Kasztarynda z czasem 3:19:24 przed Deborą Figiel (Rybczyński-Bikes Remmers Team) - 3:33:30 i Magdaleną Wojtyłą (Inmotion Specialized Skoda Gall ISM Tea) - 3:36:19.

Nie wiadomo, czy czerwcowe ciepło, czy też bojaźń przed chodzieskimi górkami sprawiły, że dziś mniej fanów MTB, niż zwykle na "Kaczmarku", zjawiło się w Parku 3 Maja: 284  Na trasie Mini (29 km)triumfowali Izabela Dorynek z Poznania (Torpol Racing Team)  i Dawid Romanowski z Zielonej Góry (Yolobike Marba MTB), na Mega Paula Budzyńska (Cyklo Kwidzyn) i Kacper Fiszer z Łoniewa (REAL 64-sto).  

Następny, siódmy już z kolei, maraton MTB z cyklu Kaczmarek Electric 2023 odbędzie się za trzy tygodnie, 9 lipca, w Trzebani pod Lesznem.  

                                          Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL