R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825253 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W sobotę maraton MTB w Wiórku

 

W sobotę maraton MTB w Wiórku
Impreza dla dorosłych i dla dzieciW najbliższą sobotę (5 października 2019) w Wiórku pod Poznaniem odbędzie się maraton MTB. Zawodnicy i zawodniczki pojadą w ładnej okolicy - lasami w stronę Sasinowa i Rogalinka, nad Wartą, i będą wracać na miejsce startu. Dorośli ścigać się będą na dwóch dystansach: 42,4 km i 21,2 km, swą szansę rywalizacji będą miały także najmłodsze dzieci.


Sobotnia impreza w Wiórku to: wiele kategorii wiekowych, trasy dla dzieci i dorosłych, pyszne jedzenie oraz wyjątkowa atmosfera. Fani MTB walczyć będą o złotą, srebrną i brązową szprychę.

Dorośli będą mieli do wyboru dwa dystanse: 42,4 km (2 rundy) i 21,2 km (1 okrążenie). Dziewczęta i chłopcy z roczników 2002-2007 pojadą na trasie o długości 7 km, swą szansę rywalizacji będą miały także najmłodsze dzieci.

Zawodnicy, którzy zajmą miejsca 1-3 w poszczególnych kategoriach otrzymają statuetki i nagrody rzeczowe. Natomiast każdy zawodnik otrzyma numer startowy, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny oraz wodę.

Już po raz ósmy odbędzie się w impreza w Wiórku, który - choć położony na granicy z Poznaniem - administracyjnie przynależy do gminy Mosina. Okoliczne lasy idealnie nadają się do rywalizacji na rowerach górskich.

Zawody organizują wspólnie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie, Wiejskie Stowarzyszenie Integracyjne "WIESTIN" oraz gmina Mosina. Partnerami zaś są sołectwa z Czapur i Wiórka oraz strażacy z OSP Mosina.

Zgłoszenia do wyścigu przyjmowane są wyłącznie on line na stronie www.osirmosina.pl, opłaty startowe wynoszą od 10 do 50 złotych do jutra (poniedzialku 30 września), termin zgłoszeń upływa 3 października. Będzie także możliwość zgłoszenia swego udziału w imprezie w dniu 5 pażdziernika, pod warunkiem, że limit zgłoszeń nie zostanie przekroczony.

– Serdecznie zapraszam do Wiórka na sympatyczną imprezę sportowo-rekreacyjną - mówi kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie Waldemar Demuth. – Robimy imprezę dla mieszkań naszejj gminy, ale zapraszamy także fanów MTB z całej Wielkopolski - także tych utytułowanych. Będzie w tym roku niespodzianka, gdyż pojedziemy w odwrotnym kierunku niż w poprzednich latach i to na trasie wyznaczonej na nowo.

Dziś, w niedzielę 29 września, odbył się objazd trasy maratonu MTB w Wiórku. Dystans 21 km pokonało ponad 70 osób, na czele tej licznej grupy jechali Maciej Patela i Waldemar Demuth oraz pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie.

Zapisy oraz szczegółowe informacje na temat imprezy w Wiórku na stronie: http://osirmosina.pl/index.php/mtb-wiorek/


                                       Piotr Kurek

 


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL