R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41696925 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zapowiadają się piękne
mistrzostwa Polski na szosie

 

Dolsk - Śrem - Borek Wielkopolski podejmować
będą w czerwcu 2009 najlepszych kolarzy

Borek Wielkopolski, godzina 10, dzień 28 czerwca 2009 roku. W tym właśnie miejscu, od dobrych kilkunastu lat kojarzonym z Wojciechem Mrozem - biznesmenem i zarazem sponsorem kolarstwa, w ten właśnie letni dzień o poranku ruszą na trasę najlepsi polscy szosowcy. By ścigać się w wyścigu ze startu wspólnego o tytuł mistrza Polski.

– Marcin Sapa, mistrz Polski 2008 - tytuł wywalczył w Złotoryi, będzie musiał pokonać dystans 218 kilometrów - tłumaczył dziś, 24 marca, autorowi Wielkopolskiego Rowerowania Dariusz Wojciechowski. Kiedyś kolarz, teraz dyrektor Szosowych Mistrzostw Polski 2009.


Oni zorganizują szosowe mistrzostwa Polski 2009 roku.

– Kolarze ruszą o 10, by po przejechaniu 17 kilometrów - przez Jeżewo, Jawory, Wycisłowo, Koszkowo, Studzianną, Pokrzywnicę - pojawić się w Dolsku. Pozostanie im wówczas do przejechania jeszcze 201 km na 13-kilometrowych rundach. Będzie ich szesnaście, meta zaś będzie w Dolsku - podkreśla Dariusz Wojciechowski, który ścigał się kilkanaście lat na rowerze i wygrał w swej karierze ponad 100 wyścigów na szosie.

Każda runda to jazda na trasie Dolsk - Trąbinek - Ostrowieczno - Pokrzywnica - Dolsk. – Niech nikogo nie zmyli fakt, że krajowy championat odbędzie się w Wielkopolsce, uważanej za równinną krainę - mówi Dariusz Wojciechowski. I dodaje: – W miejscowości Ostrowieczko jest podjazd, długości 800 metrów, co przy 16-krotnym powtarzaniu rund zmęczy wielu kolarzy.


Dolsk obchodzi w tym roku piękny jubileusz 650-lecia.

Dariusz Wojciechowski urodził się w Warszawie, jeździł długie lata w grupie kolarskiej Mróz, odniósł wiele sukcesów, ale teraz nie ukrywa, że chce zrobić piękne, niepowtarzalne mistrzostwa Polski na szosie.

– Cieszę się, że się udało uzyskać prawo organizacji Szosowych Mistrzostw Polski 2009 - przyznał dziś podczas pierwszego spotkania organizacyjnego w Dolsku Wojciech Mróz. – Rywalizacja kolarzy uświetni obchody 650-lecia miasta. Zabiegaliśmy o to, będzie sporo wysiłku i pracy, ale to naprawdę DUŻA SPRAWA. Dla Dolska, dla takich miast jak Borek i Śrem, dla Wielkopolski, dla mojej firmy i dla mnie - podkreślił człowiek, dzięki któremu przed laty powstała ekipa kolarska Mróz, transformująca najlepiej przejście od amatorskiego do zawodowego peletonu.

Pięć dni w czerwcu, od 24 do 28, potrwają Szosowe Mistrzostwa Polski. Ich ramowy plan wygląda następująco:

24 czerwca - wyścig indywidualny na czas kobiet (19 km) i młodzieżowców (30 km), Borek Wielkopolski
25 czerwca - wyścig indywidualny na czas - elita mężczyzn (43 km, 2x21,5 km), Śrem
26 czerwca - dzień wolny
27 czerwca - wyścigi ze startu wspólnego kobiet (109 km) i młodzieżowców (170 km), Borek Wielkopolski - Dolsk
28 czerwca - wyścig ze startu wspólnego - elita mężczyzn (218 km), Borek Wielkopolski - Dolsk

Dziś w Dolsku, w pięknym miejscu, jakim jest Villa Natura, z udziałem burmistrza miasta Henryka Litki, Wojciecha Mroza, przedstawicieli samorządów trzech miast, policji i strażaków oraz zaproszonego prezesa Dolnośląskiego Związku Kolarskiego Bogdana Rzepki odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie poświęcone przygotowaniu tegorocznych mistrzostw Polski.


Villa Natura w Dolsku zachwyca swą urodą.

Trasy wyścigów, możliwość startu tandemów z zawodnikiem niedowidzącym, materiały promocyjne, zabezpieczenie trasy - jest wiele spraw i kwestii, które trzeba rozwiązać i przygotować, by mistrzostwa kolarzy w Wielkopolsce były wydarzeniem niezapomnianym. Dla kolarzy, dla kibiców, także dla tych, którzy wzięli na siebie ciężar ich zorganizowania.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL