R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41148031 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-15
Wielkie święto kolarstwa

 

Dwa dni rywalizacji w Runowie


Trzeba mieć nadzieję, że startujący na torze samochodowym "Poznań" przyjadą się ścigać do Runowa.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższy weekend, 13 i 14 lipca 2019, w Runowie pod Wągrowcem odbędzie się wielkie święto kolarstwa. Złożą się nań wyścigi szosowe ze startu wspólnego oraz jazda indywidualna na czas. W rolach głównych zaprezentują się zawodnicy cyklosportu, mastersi, policjanci, księża, ludzie służby zdrowia, amatorzy oraz tandemy niewidomych i słabowidzących. Swą sportową szansę będą mieli także uczniowie szkół podstawowych i przedszkolacy. Imprezę organizuje Poznańskie Towarzystwo Cyklistów przy wsparciu władz gminy Wągrowiec oraz Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, sponsorem jest firma Merx Polska.


W sobotę 13 lipca odbędą się wyścigi szosowe ze startu wspólnego. Start i meta zlokalizowane zostaną w Runowie. Panie i panowie ścigać się będą na różnych dystansach - od 98 do 14 kilometrów. Trasa wiedzie z Runowa do Runowa przez miejscowości Runowskie, Rudnicze i Potulice. Długość rundy wynosi około 14 kilometrów.

W niedzielę natomiast odbędzie się rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 18 km. Jej początek o godzinie 10.30.

– Robimy dużą imprezę kolarską - mówi Ryszard Kołacki, prezes firmy Merx Polska spółka z o.o. i zarazem wielki pasjonat rowerów. – Liczymy na udział zawodników z całego kraju. Będzie to dla większości z nich okazja do rewanżu za niedawne szosowe Mistrzostwa Polski mastersów w Starachowicach. Ścigać się będą także policjanci, przedstawiciele służb liturgicznych, ludzie służby zdrowia. Sądzę, że na drogach wokół Runowa rywalizować będzie ponad 250 osób - podkreśla sponsor grupy kolarskiej Wibatech Merx.

Regulamin oraz warunki zapisu do imprezy (drogą elektroniczną do 10 lipca 2019) znajdują się na stronie Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów (www.ptc.pl). Biuro zawodów czynne będzie w sobotę i w niedzielę od 8 do 10 w świetlicy wiejskiej w Runowie.

Program głównych wyścigów na sobotę 13 lipca

godz. 11:00 - Mistrzostwa Wielkopolski Masters: CM, M-30, M-40, 7 okrążeń - dystans 98 km
godz.11:01 - Mistrzostwa Wielkopolski Niewidomych i Sł?abowidzących,  6 okrążeń - dystans 84 km
godz.11:02 - Mistrzostwa Wielkopolski Masters: CK, K-30, M-50, M-60,  4 okrążenia - dystans  52 km
godz. 11:03 - Mistrzostwa Wielkopolski policjantek i policjantów, służby liturgicznej , służb medycznych:  2 okrążenia - dystans  28km
godz..11:04 - Mistrzostwa Wielkopolski Masters K40, K50+, M70,  2 okrążenia - dystans  28 km
godz. 11:05 -.Mistrzostwa Wielkopolski Masters M80, amatorzy z firm sponsorów, 1 okrążenie - 14 km

Przed tymi wyścigami szansę sportowej rywalizacji będą mieli, do 10.30 do 11.00, zawodnicy szkółek kolarskich, uczniowie i uczennice szkół podstawowych oraz przedszkolacy.

Mastersów oraz przedstawicieli policji, służb liturgicznych, służby zdrowia oraz kibiców kolarstwa serdecznie zapraszają do Runowa organizatorzy: Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, władze gminy Wągrowiec, Wielkopolski Związek Kolarski oraz sponsor - firma Merx Polska.


                         Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL