Jestes 41035737 gosciem na naszej stronie
Piotr Krysman mistrzem Polski

W końcu czerwca, w dniach 27- 31, w Kielcach odbywały się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Dobrze w tej imprezie wypadli Wielkopolanie. Tytuł mistrza kraju w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii młodzieżowiec zdobył, po zaciętej rywalizacji, Piotr Krysman z Tarnowa Podgórnego przed Maciejem Paterskim z Jarocina. Natomiast Mateusz Taciak (CC Etupes - Limaro Kórnik) zdobył brązowy medal w indywidualnej jeździe na czas w kategorii elita. Medal brązowy wśród orlików w jeździe indywidualnej na czas wywalczył Piotr Pyszny z Kalisza.

W pierwszym dniu rywalizowano w jeździe indywidualnej na czas. Młodzieżowcy mieli do pokonania dystans 30 km, startowało 27 zawodników

Wyniki - jazda indywidualna na czas orlików

1. Maciej Bodnar (UC Basso Piave) - 37.34 min.
2. Dariusz Batek (HALLS) - 1.27 straty
3. Piotr Pyszny (KTK Kalisz) - 1.29
4. Paweł Cieślik (GKS Tarnovia) - 1.45
5. Maciej Paterski (KTK Kalisz) - 1.49
6. Łukasz Modzelewski (Legia-TV4) - 1.50

Od soboty rozgrywano wyścigi ze startu wspólnego. Młodzieżowcy mieli do pokonania dystans 172 kilometrów. Wystartowało w tej kategorii 110 zawodników. Wśród faworytów do medali wymieniano zawodników z dużych klubów i właśnie takim jest KTK Kalisz, w barwach którego od tego roku występuje wychowanek trenera Szymona Gruchalskiego z UKS Jaroma Trójka Jarocin - Maciej Paterski.

Maciej Paterski z Jarocina zdobył tytuł wicemistrza Polski orlików w wyścigu ze startu wspolnego.

Walka o medale rozegrała się na ostatniej rundzie 172-kilometrowego wyścigu orlików. Na czele, po licznych atakach, uformowała się trójka zawodników: Piotr Krysman (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne), Piotr Osiński (TKK Pacific Norda Atala Toruń) i Maciej Paterski (KTK Kalisz), a w pogoń za nimi rzuciła się czwórka: Łukasz Modzelewski (Legia TV-4), Paweł Wachnik (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne), Mateusz Komar (DHL-Author) i Tomasz Olejnik (USSA Pavily Barentin Romet Renex Bydgoszcz).

Samotnego ataku na ostatnich 10 kilometrach spróbował Piotr Osiński, ale został dogoniony tuż przed finiszem. Najwięcej sił na końcówce zachował Piotr Krysman, który od dwóch sezonów ściga się w francuskim klubie Velo Club Bressan, a podczas mistrzostw wystartował w barwach byłego teamu z Tarnowa Podgórnego. Srebro dla Macieja Paterskiego, a brąz dla Piotra Osińskiego z Torunia. Czołowa trójka dzięki tym wynikom otrzymała powołanie do kadry narodowej i już 22 lipca będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w stolicy Bułgarii - w Sofii..

6. Łukasz Modzelewski Legia-TV4 - strata 20 sekund

Łukasz Bodnar (Action-Uniqa) został mistrzem Polski elity mężczyzn w jeździe indywidualnej na czas. Srebro wywalczył Jarosław Rębiewski (CCC Polsat Polkowice), a brąz Mateusz Taciak (CC Etupes - Limaro Kórnik).

25-letni Łukasz Bodnar, który przed rokiem przegrał jedynie z nieobecnym z powodu problemów zdrowotnych Piotrem Mazurem, od startu uzyskiwał najlepsze czasy. Na półmetku Rębiewski tracił 3 sekundy, natomiast Taciak i Tomasz Lisowicz (CCC Polsat) 22 sekundy.

Drugą pętlę, której start i metę zlokalizowano na rynku w Chęcinach, najszybciej pokonał Taciak, jednak zapewniło mu to jedynie trzeci stopień podium. Srebro przypadło przed rokiem trzeciemu Rębiewskiemu, który utrzymywał równe tempo przez cały dystans zawodów.

Wyniki - jazda indywidualna na czas elity

1. Łukasz Bodnar (Action-Uniqa) - 54.55 (49.2 km/h)
2. Jarosław Rębiewski (CCC Polsat Polkowice) - 0.08
3. Mateusz Taciak (CC Etupes - Limaro Kórnik) - 0.16
4. Tomasz Lisowicz (CCC Polsat Polkowice) - 0.37
5. Marcin Sapa (DHL-Author) - 1.07
6. Marcin Osiński (Action-Uniqa) - 1.08

Tomasz Marczyński z włoskiej ekipy Ceramica Flamina zdobył w Masłowie pod Kielcami tytuł mistrza Polski w kolarskim wyścigu elity ze startu wspólnego. Zawodnicy tej kategorii mieli do przejechania dystans 214,5 km. Srebrny medal zdobył Jacek Morajko z portugalskiego zespołu Boavista, a brązowy - Robert Radosz (Action-Uniqua).