R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902497 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Gdańsk i Piotr Kosmala zapraszają kibiców
na piątkowe kryterium uliczne

 

Dzisiaj rozpoczyna się Pomerania Tour

Gdańsk i Piotr Kosmala serdecznie zapraszają wszystkich kibiców kolarstwa na IV Uliczne Kryterium Kolarskie o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska, które odbędzie się w piątek 10 lipca o godzinie 18.30. Start nastąpi na Długim Targu.

W tym roku po raz pierwszy kryterium będzie zarazem prologiem do wyścigu POMERANIA TOUR. Wyścig ten odbędzie się na malowniczych terenach Kaszub. I etap o długości 165 km rozpocznie się w Straszynie z metą w Przywidzu. II etap o długości 170 km będzie rozgrywany ze startem i metą w Kartuzach.

Już czwarty rok z rzędu Gdańsk gości u siebie wszystkich najlepszych kolarzy naszego kraju oraz zaproszone grupy z zagranicy. Należy podkreślić, że poprzednie edycje kryterium okazały się wielkim sukcesem, co podkreślały nie tylko władze Polskiego Związku Kolarskiego oraz przedstawiciele mediów i sponsorów, ale przede wszystkim sympatycy dwóch kółek z całego Trójmiasta. Można dodać, iż w Polsce tylko w centrach dwóch dużych miast rozgrywane są takie zawody i są to właśnie Gdańsk i Kraków.

W tym roku oprócz wszystkich najlepszych grup polskich zobaczymy grupy z Niemiec i Ukrainy. W wyścigu udział wezmą, między innymi, aktualny mistrz Polski Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice), lider PRO-LIGI Mateusz Taciak (Mróz Action Uniqa), Marek Rutkiewicz (DHL-Author) -zwycięzca królewskiego etapu na Tour de Pologne, Dariusz Baranowski (DHL-Author) - uczestnik Tour de France, Giro d'Italia i Vuelta a Espana i wielu innych światowej klasy kolarzy.

Gdańskie kryterium będzie miało charakter show mającego na celu propagowanie kolarstwa wśród miłośników dwóch kółek. W tym roku podczas kryterium zostaną wyłonieni liderzy poszczególnych klasyfikacji wyścigu POMERANIA TOUR: indywidualnej- MRÓZ S.A., górskiej – Active Jet i najaktywniejszego – CCC.
Mieszkańcy grodu nad Motławą będą mogli zobaczyć na wyciągnięcie ręki najlepszych zawodników w kraju oraz obserwować ich walkę podczas 50-krotnego przejazdu przez gdańską Starówkę.
Na wyścig POMERANIA TOUR zaprasza wszystkich mieszkańców: miasto Gdańsk, gmina Pruszcz Gdański, gmina Przywidz, Starostwo Powiatowe i miasto Kartuzy oraz dyrektor wyścigu Piotr Kosmala.

Program wyścigu:

Prolog - IV Uliczne Kryterium Kolarskie o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska – Gdańsk Długi Targ, piątek 10 lipca, godz. 18.30
I Etap – Straszyn – Przywidz 165 km - sobota 11 lipca godz. 11.00
II Etap- Kartuzy –Kartuzy 170 km – niedziela 12 lipca godz. 11.00

Lista ekip:

Mróz Action Uniqa
CCC Polsat Polkowice
DHL- Author
Legia Felt
Cartusia
Mostostal Puławy
Utensil Nord
TC Chrobry Felt Głogów
Reprezentacja Polski
ISD – Ukraina
Passau – Niemcy
Issac - Niemcy
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL